Кати Ууд, главен изпълнителен директор на ARK Investment Management, е намалила дяла на компанията си в Twitter с 47%, след като Илон Мъск направи компанията за социални медии частна миналата година.
В неотдавнашно интервю Ууд подчерта значението на справедливата оценка и поясни, че намалението не отразява дългосрочните перспективи на ARK или увереността в потенциалната възвръщаемост на инвестициите в Twitter.
Въпреки намаляването на дела си в Twitter, Ууд остава оптимист за бъдещите перспективи на компанията. ARK редовно актуализира вътрешните си оценки на частни компании, а Ууд изрази интерес към придобиване на още акции на Twitter при сегашните ценови нива. Тя обаче отбеляза, че наличността е ограничена, тъй като други изглежда се колебаят да продават, което може да показва положителни настроения към Twitter.
ARK държи незначителен дял в Twitter чрез своя рисков фонд, достъпен за обществеността и включващ както инвестиции на публичния пазар, така и частни инвестиции.
Понастоящем Twitter се бори със значителен дълг и намаляване на приходите от реклама след като компанията бе купена от Мъск на стойност $44 милиарда. Приходите от реклама са намалели с приблизително 50 %, а компанията е изправена пред отрицателен паричен поток, както призна Мъск в Twitter.
Освен това Twitter се сблъсква с конкуренцията на новостартиралото приложение за микроблогове Threads, представено от Meta Platforms. Twitter обвини Meta в потенциална кражба на интелектуална собственост, но Meta отрича това твърдение. Threads, свързано с Instagram, вече набра повече от 100 милиона потребители.
Ууд вярва, че Threads и Instagram могат да съществуват съвместно, а навлизането на Threads е предизвикало здравословна конкуренция, която тя смята за полезна за Twitter. Освен това тя вярва, че Илон Мъск и неговият екип са искрено ангажирани с превръщането на Twitter във всеобхватно приложение, което съчетава информация и забавление.
Fidelity Investments и други мениджъри на активи също направиха значителни обезценки на своите инвестиции в Twitter. Fidelity оцени Twitter на една трета от цената на придобиването от страна на Мъск, според оповестяване, направено през април.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.