Начало » Други » Федералният резерв сигнализира за тревожното състояние на икономиката на САЩ

Федералният резерв сигнализира за тревожното състояние на икономиката на САЩ

04.07.2023 19:00 2 мин. четене Kosta Gushterov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Федералният резерв сигнализира за тревожното състояние на икономиката на САЩ

Икономиката на САЩ е изправена пред ново предупреждение от страна на Федералния резерв, тъй като нефинансовите предприятия изпитват исторически нива на финансови затруднения.

От март 2022 г. насам паричната политика на САЩ значително се затяга, надминавайки предишните периоди на затягане от 70-те години на ХХ в. насам по отношение на дела на компаниите в затруднено положение.

Понастоящем 37% от дружествата са в затруднено положение, което поражда опасения относно потенциалното въздействие на повишаването на лихвените проценти от страна на Федералния резерв.

Икономистите от Федералния резерв посочват, че последиците от тези политически мерки могат да бъдат значителни. Макар че е трудно да се определи точно въздействието върху инвестициите и заетостта, първоначалните изчисления сочат значителни последици.

Публично търгуваните компании в извадката представляват около 60% от общия обем на инвестициите в САЩ, които са силно чувствителни към парични шокове.

Компаниите от Compustat представляват около една трета от заетостта в неправителствения сектор, което подчертава потенциалните последици.

Като се има предвид сегашният висок дял на проблемните дружества, оценяван на 37%, се очаква неотдавнашното затягане на политиката да има по-изразени ефекти върху инвестициите, заетостта и цялостната икономическа активност в сравнение с предишни периоди на затягане.

Пикът на въздействието се очаква около една-две години след шока, което показва, че през 2023 г. и 2024 г. може да се наблюдават забележими последици.

Федералният резерв предупреди, че политиките му могат да приближат затруднените компании до фалит, което може да предизвика вълна от съкращения, които не са отчетени в данните. 

Следователно оценката на ефектите върху заетостта може да се окаже консервативна долна граница. От съществено значение е да се признае потенциалът за фалити и последваща загуба на работни места в резултат на предизвикани от политиката фалити на компании.

Kоста работи в крипто индустрията от над 4 години. Той се стреми да представя различни гледни точки по дадена тема и харесва сектора заради неговата прозрачност и динамика. В работата си той се фокусира върху балансираното отразяване на събитията и развитието в крипто пространството, като предоставя информация на своите читатели от неутрална гледна точка.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Питър Бранд сподели своята стратегия за забогатяване

Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.

01.07.2025 7:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Ключови събития в САЩ, които да следим тази седмица – ще се отразят ли на крипто пазарите?

Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.

30.06.2025 13:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Ето как трябва да изглежда едно крипто портфолио според експерт

Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.

30.06.2025 10:15 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Законът GENIUS може да промени правната битка срещу До Куон

В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.

30.06.2025 9:30 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.