Бивш високопоставен банкер отправи обвинения към JPMorgan Chase, твърдейки, че финансовата институция е укрила поредица от важни имейли относно връзката си с Джефри Епстийн.
Според наскоро оповестените съдебни документи, цитирани от RadarOnline, адвокатът на Джеймс Стейли иска от федерален съдия да задължи JPMorgan да предостави вътрешни имейли, за които се твърди, че доказват информираността на банката за незаконните дейности на Епстийн.
Стивън Л. Уолгемут, адвокатът на Стейли твърди, че правният екип на JPMorgan вече разполага с някои от въпросните имейли.
Това може да е само началото на историята, тъй като главният юрисконсулт на банката изглежда притежава допълнителна неразкрита информация.
В този случай главният юрисконсулт на JPMorgan (и неговият екип), техните знания и действия стават ключови.
Тези обстоятелства показват очевиден отказ от конфиденциалност, тъй като г-н Стейли би трябвало да има възможност да проучи цялата информация, която главният юрисконсулт (и неговият екип) са знаели при вземането на решенията по отношение на Епстийн.
JPMorgan е завела дело срещу Стейли, който е бил ръководител на отдела за управление на активи на банката в продължение на девет години и е ръководил инвестиционната ѝ банка в продължение на пет години, като твърди, че той сам е имал връзки с Епстийн.
Банката твърди, че Стейли е отговорен за всички правни последици, произтичащи от ангажираността на банката с опозорения и починал финансист.
JPMorgan иска от съда да разпореди на Стейли да върне обезщетението за осемте си години и да го държи отговорен за щетите по две съдебни дела, включително неотдавнашното споразумение за $290 милиона.
Въпреки че Стейли призна, че е имал връзка с Епстийн, той твърди, че не е знаел за престъпните му дейности.
Президентът Доналд Тръмп ще направи първото си пътуване в чужбина след завръщането си на поста, като ще оглави високопоставена делегация на САЩ в Саудитска Арабия, Катар и Обединените арабски емирства следващата седмица.
Израелската платформа за търговия eToro се готви да стане публична в САЩ, като целта е да достигне оценка до $4 милиарда, след като успее да се регистрира на борсата Nasdaq под тикера „ETOR“.
Април донесе необичайна промяна на американския фондов пазар. Индексът S&P 500 се срина с повече от 10% през месеца, но след това се възстанови и затвори на ниво, което е само с 2% по-ниско от началната си стойност.
Криптовалутите може би са съществували много преди Доналд Тръмп да се върне в Белия дом, но под негово ръководство дигиталните активи се превърнаха от периферна технология в централен стълб на икономическата стратегия на САЩ.