Тъй като до срещата на върха на БРИКС остават само 2 месеца, ако се стигне до разширяване, през 2023 г. 10 нови държави може да се присъединят и да приемат новата валута на алианса.
Срещата на върха на БРИКС е насрочена за август 2023 г. и ще се проведе в Южна Африка. Според информацията на нея ще като на нея ще присъстват и потенциални нови членове.
Алиансът се изправя срещу щатския долар и има планове за въвеждане на нова валута за уреждане на плащанията по международни сделки. Този ход привлича вниманието на други източни държави към блока, тъй като те искат да сложат край на зависимостта от долара и да насърчат родните валути.
През последните няколко месеца потенциалното разрастване на БРИКС е в процес на развитие. Почти всяка седмица има нова държава, която кандидатства или проявява интерес и подкрепа към блока. В светлината на неотдавнашната среща „БРИКС и приятели„, проведена по-рано този месец, все повече държави проявиха интерес към БРИКС+:
Въпреки че тези страни са „готови“ да се присъединят към алианса БРИКС, те трябва да преминат през процеса на кандидатстване. Освен това БРИКС ще трябва да продължи разговорите за разширяване на предстоящата среща на върха. Вероятно БРИКС ще разработи нова организация, подобна на NDB, за новите държави и ще я нарече БРИКС+.
Това вероятно ще бъде групата, която ще държи всички нови членове на БРИКС да се движат напред, като същевременно запазва петте държави основателки на преден план.
Очевидно е, че богатството и властта на членовете на алианса се увеличават. С присъединяването на нови държави към БРИКС и приемането на потенциална нова валута влиянието на алианса само ще нараства и ще служи като икономическа сила за държавите, които се стремят към независимост от щатския долар и повече икономическа свобода.
След значителния хак на Bybit, при който бяха откраднати $1.5 милиарда в Етериум, няколко известни фигури в китайското крипто пространство се включиха в помощ на борсата, като депозираха ETH, за да повишат ликвидността.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.
Том Лий, ръководител на отдел „Проучвания“ във Fundstrat, смята, че американският фондов пазар е готов за по-нататъшни печалби въпреки скорошната волатилност.
След хакерската атака срещу Bybit на 21 февруари борсата успя да възстанови значителна част от резервите си в Етериум, като се върна до почти половината от нивата си преди атаката.