НАЧАЛО Други

Защо паузата при повишаването на лихвите не успя да облекчи волатилността?

15.06.2023 21:01 3 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Защо паузата при повишаването на лихвите не успя да облекчи волатилността?

Въпреки неотдавнашното изявление на Федералния резерв за спиране на повишаването на лихвените проценти, крипто пазарите изпитаха повишена волатилност.

Въпреки че инвеститорите очакваха паузата в повишаването на лихвените проценти, очакваният положителен импулс на крипто пазара все още не се е материализирал. Джером Пауъл, председателят на ФЕД заяви, че бъдещи увеличения на лихвените проценти все още ще бъдат необходими.

Въпреки че Пауъл реши да спре повишаването на лихвените проценти, Фед потвърди ангажимента си за справяне с високата инфлация.

Вчера крипто пазарът стана свидетел на значителен спад, като основните валути се понижиха до нива, наблюдавани за последен път през март 2023 г.

По-специално Биткойн падна под $25,000 за първи път от три месеца. Едновременно с това глобалната пазарна капитализация на криптовалутите намаля с 3.6% през последните 24 часа, като в момента възлиза на $1.06 трилиона.

Едно от забележителните наблюдения е нарастващото несъответствие между реализираната и предполагаемата волатилност. Въпреки нестабилността на пазара, нивата на подразбиращата се волатилност не се повишиха с увеличаването на ценовите колебания.

Реализираната волатилност отразява минали събития, докато предполагаемата волатилност се отнася до това как пазарът очаква да се развие бъдещата волатилност.

Защо крипто пазарът отбеляза спад въпреки паузата за повишаване на лихвените проценти?

Една от възможните причини биха могли да бъдат обвиненията на Комисията за ценни книжа и фондови борси (SEC) срещу Binance и Coinbase, които може да са възпрепятствали бичата реакция на паузата за повишаване на лихвените проценти.

Освен това фондовият пазар също изпита волатилност след решението на FOMC на 14 юни. Малко след обявяването на решението Dow Jones загуби 200 пункта в рамките на няколко минути. За разлика от тях индексът S&P 500, друг значим пазарен индекс, достигна 13-месечен връх.

Освен това цените на криптовалутите продължават да корелират силно с индексите Dow и S&P 500. DefiLlama съобщи за намаление на TVL с 0.5% във всички протоколи през последните 24 часа.

Много големи банки все още прогнозират тежка рецесия в САЩ в някакъв момент през 2023 г. Неотдавнашно проучване, разглеждащо над 1,000 точки от данни разкри, че доверието на инвеститорите в настоящото състояние на икономиката остава ниско.

Въпреки че икономиката оказва значително влияние върху настроенията на инвеститорите, те в момента са най-загрижени за регулаторния контрол в САЩ.

Неотдавнашните съдебни дела на Комисията по ценните книжа и борсите (SEC) са последното от поредица спорове, недоразумения и недоверие по отношение на истинската полезност на дигиталните активи.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Криптовалутите никога няма да заменят долара според експерти

Тъй като икономиката на САЩ показва признаци на влошаване с нарастващи показатели за дълга, щатският долар е изправен пред сериозни предизвикателства.

18.05.2024 18:00 2 мин. четене

БРИКС: Русия и Китай са готови заедно да се противопоставят на САЩ

На фона на ескалиращото напрежение в световен мащаб Русия и Китай укрепват съюза си, представяйки единен фронт срещу политиките на САЩ.

18.05.2024 16:00 2 мин. четене

Ето коя криптовалута използват американските банки за токенизация

Depository Trust and Clearing Corporation (DTCC), известна като най-голямата система за сетълмент в света, си партнира с блокчейнът, предоставящ оракулски услуги – Chainlink (LINK), за да завърши пилотна програма, включваща няколко големи банкови институции в САЩ.

18.05.2024 15:00 1 мин. четене

ООН прогнозира подобряване на световната икономика

В четвъртък Организацията на обединените нации (ООН) съобщи за подобрени перспективи за световната икономика в сравнение с предишната си прогноза от януари.

18.05.2024 13:30 2 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.