Изглежда, че цените на петрола са на път да отбележат втори пореден седмичен спад, тъй като в петък продължиха да се понижават поради опасенията за търсенето и съмненията относно възможността за ядрено споразумение между САЩ и Иран.
По време на ранната сутрешна търговия фючърсите на суровия петрол тип „Брент“ се понижиха с 0.5%, или 35 цента, достигайки $75.6 за барел към 10:30 ч. българско време, докато фючърсите на американския суров петрол тип „West Texas Intermediate“ също отбелязаха лек спад от 0.5%, или 35 цента, установявайки се на ниво от $70.94.
Според Сатору Йошида, стоков анализатор в Rakuten Securities, се очаква в близко бъдеще цените на петрола да останат в тесен диапазон от около $70, с леки колебания от около $3.
В четвъртък и двата бенчмарка отбелязаха спад от около $1, възстановявайки се от по-ранните загуби от над $3, след като САЩ и Иран отрекоха доклад на Middle East Eye, според който са близо до постигане на ядрено споразумение.
За седмицата бенчмарковете бяха на път да претърпят загуби от около 1%, което би съответствало на спада от предходната седмица.
Първоначално цените на петрола се повишиха в началото на седмицата в отговор на ангажимента на Саудитска Арабия за значително съкращаване на добива. Впоследствие обаче тези печалби бяха намалени поради увеличените запаси от горива в САЩ и слабите данни за китайския износ.
Йошида подчерта, че опасенията за ограничено предлагане и нарастващо търсене през шофьорския сезон в САЩ, които потенциално биха могли да доведат до повишаване на цените, са неутрализирани от опасенията, свързани с бавното възстановяване на търсенето на горива в Китай.
„Икономическото възстановяване на Китай беше разочароващо, което не подкрепи цените на суровия петрол„, обясни анализаторът на OANDA Едуард Моя.
Източник: Reuters
Буркина Фасо, Мали и Нигер някога сигнализираха за смела промяна – нова валута, предназначена да прекъсне връзките си с щатския долар и валутния контрольор на Франция CFA.
Докато все повече публични компании предприемат смели стъпки, за да напълнят балансите си с Биткойн, Coinbase – едно от най-известните имена в бранша – умишлено избягва да следва този път, посочвайки дългосрочното управление на риска и съобразяването с клиентите като основни причини.
След два интензивни дни на преговори в Женева, представители на САЩ и Китай са постигнали споразумение по ключови търговски въпроси, което проправя пътя за ново споразумение, целящо да намали търговския дефицит на САЩ.
Изпълнителният директор на Ark Invest, Кати Ууд, вярва, че американската икономика е на прага на повратна точка.