Начало » Нов законопроект в САЩ категоризира криптовалутите като стоки

Нов законопроект в САЩ категоризира криптовалутите като стоки

05.06.2023 8:00 3 мин. четене Kosta Gushterov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Нов законопроект в САЩ категоризира криптовалутите като стоки

Лидерите на републиканците в Камарата на представителите на САЩ представиха предварителна версия на законопроект, който има за цел да предефинира криптовалутите като стоки.

Известен като „Предложение за структура на пазара на дигитални активи„, законът беше представен съвместно от Патрик Макхенри, председател на Комисията по финансови услуги на Камарата на представителите, и Глен „GT“ Томпсън, председател на Комисията по земеделие на Камарата на представителите.

Предложеният законопроект има за цел да се справи с регулаторните предизвикателства в крипто индустрията, като същевременно насърчава иновациите и защитава американските потребители на криптовалути.

Макхенри подчерта значението на балансирането на защитата на потребителите и насърчаването на отговорни иновации, като призова заинтересованите страни и участниците на пазара да предложат конструктивна обратна връзка за усъвършенстване на законодателството.

Томпсън повтори чувствата на Макхенри, като подчерта, че законопроектът има за цел да преодолее съществуващите регулаторни пропуски между Комисията за търговия със стокови фючърси (CFTC) и Комисията по ценни книжа и фондови борси (SEC), укрепвайки позициите на Съединените щати в областта на финансовите и технологичните иновации.

Известни членове на Камарата на представителите, сред които Френч Хил, председател на подкомисията за дигитални активи, финансови технологии и приобщаване, и Дъсти Джонсън, председател на подкомисията за стоковите пазари, дигиталните активи и развитието на селските райони, също изразиха подкрепа за законопроекта.

Хил отбеляза, че законът ще разшири обхвата на съществуващите защити на потребителите и инвеститорите към дейностите и посредниците, свързани с дигитални активи, съгласно принципа „същия риск, същото регулиране„.

Основните характеристики на законопроекта включват потенциалното разрешаване на дебата между ценните книжа и стоките. Той изисква от крипто компаниите да докажат, че техните токени са стоки с адекватна децентрализация, като се гарантира, че нито едно лице няма контрол, надвишаващ 20%.

Освен това законопроектът предлага възлагането на регулаторния надзор върху борсите за дигитални стоки на CFTC вместо на SEC, като по този начин крипто компаниите се подлагат на засилен надзор от страна на CFTC.

Предложеният законодателен акт засяга и регулациите, свързани с децентрализираното финансиране и други нововъзникващи области на крипто икономиката. То обхваща изискванията за попечителство, предоставя на SEC правомощия за борба с измамите и насърчава съвместните консултантски усилия между SEC и CFTC.

Крипто общността се обедини зад законопроекта, като различни заинтересовани страни изразиха подкрепата си. Пол Гревал, главен юридически директор на Coinbase, описа законодателството като положителна стъпка, оценявайки определението му за ценни книжа и стоки.

Тайлър Уинкълвос, съосновател на Gemini, също приветства законопроекта, като подчерта необходимостта от предоставяне на ясни регулаторни насоки за насърчаване на отговорните иновации в крипто индустрията на САЩ.

Множество коментатори изтъкнаха способността на законопроекта да изясни критични аспекти като юрисдикция, регистрация и стабилни монети.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Директорът на Coinbase настоява за регулиране на стабилните монети

Изпълнителният директор на Coinbase Брайън Армстронг оказва натиск върху американските законодатели да възстановят инерцията зад „GENIUS“, двупартиен законопроект, целящ въвеждането на федерален надзор върху стабилните монети.

07.05.2025 17:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Сенатор Уорън с критика към законопроекта за стабилните монети

Спорният законопроект за стабилни монети се сблъсква с нарастваща опозиция във Вашингтон, като сенатор Елизабет Уорън води кампанията срещу това, което тя нарича „път към крипто корупция“.

06.05.2025 12:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

ЕС планира да забрани анонимните криптовалути до 2027 година

От 2027 г. Европейският съюз ще въведе строги закони срещу прането на пари, които ефективно ще забранят анонимните крипто дейности.

05.05.2025 21:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Регулаторът на Обединеното кралство обмисля забрана на крипто покупките чрез кредитни карти

Крипто инвеститорите във Великобритания, които разчитат на заеми, скоро може да се сблъскат с по-строги ограничения. Финансовата регулаторна агенция Financial Conduct Authority (FCA) предложи забрана на използването на кредитни карти за закупуване на дигитални активи, позовавайки се на нарастващите опасения относно потребителския дълг и рисковете, свързани със спекулативните инвестиции.

03.05.2025 19:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.