Най-голямата криптовалута по пазарна капитализация преживя класически "фейк аут" по време на търговията през уикенда, смъквайки се под $25,000.
Въпреки че Биткойн отбеляза бързи печалби и дори достигна нови шестмесечни върхове през изминалата седмица, напредъкът на актива през февруари беше много по-бавен от този през януари.
По време на търговията с малък обем през уикенда BTC преживя фалшив ръст и спадна под $25,000, а биковете все още нямат инерция. Съпротивата при $25,000 беше една от основните причини за забавянето на ралито.
Скоро се очаква критично месечно затваряне, както и протоколите на Федералния резерв на САЩ. Това важно събитие ще се състои на 22 февруари.
Материалните индикатори първоначално отбелязаха активността в книгата за поръчки. Те се чудеха колко дълго ще продължи това явление, тъй като биковете са безсилни да си пробият път нагоре.
Do you think support will hold at the notorious bid wall to play the range again or will it spoof and dump?
Remember #TradFi Markets are closed Monday. If you're playing the game with Notorious B.I.D., manage your risk accordingly. pic.twitter.com/ZyZlHTMFWM
— Material Indicators (@MI_Algos) February 19, 2023
Графиката на книгата с поръчки на Binance потвърди, че значителната подкрепа на заявките се е понижила до $23,460, което дава възможност на спот цената да се понижи. Крипто търговците естествено са предпазливи поради активността в книгата за поръчки.
It was about $23M, but it's now moved down to $23,460 pic.twitter.com/xBpW13NlrQ
— Material Indicators (@MI_Algos) February 20, 2023
Venturefounder, сътрудник на платформата за блокчейн анализи CryptoQuant, предупреди, че външни фактори като слабости на макрониво могат да окажат мечо въздействие върху криптопазарите. Той също така взе под внимание индекса на относителната сила (RSI). Този показател измерва доколко даден актив е свръхкупен или свръхпродаден в дадена ценова точка, давайки известна представа за потенциалните промени в тренда.
#Bitcoin bearish RSI divergence continues…
Almost the exact opposite way of May-July 2021 period.
I think any macro weakness can have #BTC snap back to $19-20k real quick. pic.twitter.com/Z31iXXBL3U
— venturefoundΞr (@venturefounder) February 20, 2023
Предстоящо събитие с изключително голям интерес е публикуването на протокола от февруарското заседание на Федералния комитет по операциите на открития пазар (FOMC) към Фед.
Някои анализатори очакват, че председателят на Фед, Джером Пауъл ще коментира мораториум върху политиката на повишаване на лихвените проценти. Част от анализаторите обаче са убедени, че протоколът на FOMC ще бъде положителен. Сред тях е компанията за проучвания на финансовите пазари Capital Hungry, която предупреди, че може да бъдат разкрити „подли ястребови ревизии“.
Last week we had Fed speakers say the prior rate decision was not unanimous and they supported a 50bps.
Also last week we had elevated CPI revisions and high Jan report.
This week we have FOMC meeting minutes.
I would not be surprised to see some sneaky hawkish revisions.
— Capital Hungry (@Capital_Hungry) February 20, 2023
Напредъкът на Биткойн през февруари беше много по-бавен от този през януари. Съпротивата при $25,000 и нарастващият скептицизъм сред търговците и инвеститорите допринесоха за забавянето на ралито.
Освен това външни фактори, като например слабости на макрониво, биха могли незабавно да окажат мечи ефект върху криптопазарите. И накрая – предстоящото публикуване на протокола от заседанието на FOMC на Фед изправи крипто общността на нокти, като някои прогнозираха „подли ястребови ревизии“.
Проучване на инвестиционната компания VanEck показва, че докато правителството на САЩ обсъжда потенциален резерв от Биткойн, 21 щата вече осъществяват планове за придобиване на BTC.
JPMorgan отчита, че институционалният интерес към фючърсите върху Биткойн и Етериум намалява, което оставя крипто пазара в уязвимо положение.
Microsoft представи най-новия си квантов пробив, но може ли той да представлява риск за инфраструктурата за сигурност на Биткойн?
Само за една година спот Биткойн ETF в САЩ надхвърлиха $750 милиарда общ обем на търговията от въвеждането им през януари 2024 г.