DeFi протоколът Platypus наскоро пострада от хакерска атака, в резултат на която бяха изгубени почти $9.1 милиона.
Фирмата за блокчейн сигурност BlockSec обаче успя да възстанови поне $2.4 милиона, да замрази $8.5 милиона в договора, към който са били прехвърлени и случайно да получи $380,000 от втория опит за експлоатиране обратно към Aave.
Атакуващият е могъл да изтегли само $270,000 както е разкрито от MetalSleuth, инструмент за визуализация на Blocksec.
BlockSec възстанови откраднатите средства, като се възползва от вратичка в договора на атакуващия или по-скоро от функция за обратно извикване, която одобрява USDC към договора на проекта и ги изтегля от договора на атакуващия.
По време на функцията за обратно извикване нападателят твърдо е кодирал логиката за одобряване на USDC към договора на проекта, който е прокси. Тази функция за обратно извикване е използвана при атаката, тъй като при нея липсва контрол на достъпа.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Лайткойн: Анализатор предвижда възход – ето каква е целта му
Успешното възстановяване на откраднатите средства от BlockSec демонстрира значението на мерките за сигурност на блокчейн за защита на активите и намаляване на загубите.
Криптовалутите вече играят двойна роля в световната икономика – отчасти спекулативен актив, отчасти платежно средство – според нов анализ на Банката за международни разплащания (BIS).
Икономистът Питър Шиф не се впечатлява от еуфорията около най-новото споразумение за митата между САЩ и Китай. Според него Вашингтон просто е отстъпил.
Нова вълна от компании се присъединява към Global Dollar Network (GDN) – инициатива за стабилна монета, водена от Paxos и подкрепена от компании като Robinhood, Galaxy и Kraken.
Точно когато NFT-тата на DeGods започнаха да набират инерция в мрежата на Етериум и Solana, основателят на проекта, Рохун Вора, по-известен като „Frank“, обяви, че се оттегля от ежедневното управление.