Кристофър Уолър е член на Съвета на управителите на Федералния резерв - високопоставена длъжност в централната банка на САЩ.
Неотдавна той сподели вижданията си за криптоактивите в своя реч.
Уолър смята, че стойността на криптоактивите се определя единствено от убеждения и няма вътрешна стойност.
Той ги сравнява с бейзболните карти, които също нямат вътрешна стойност и зависят от убеждението на купувача, че други ще ги купят в бъдеще.
Въпреки това Уолър призна потенциала на технологиите, свързани с криптоактивите, като например смарт договорите и токенизацията, да доведат до повишаване на производителността във всевъзможни отрасли.
Той отбеляза, че токенизацията би могла да се използва за улесняване на търговските обекти, като същевременно се запази защитата на самоличността.
Докато Уолър не е против рисковите инвестиции на физически лица в крипто, той смята, че банките трябва да работят според по-висок стандарт.
Той подкрепя иновациите във финансовата система, но също така е загрижен за потенциала за измами, правна несигурност и подвеждащи изявления.
Уолър подчерта, че е важно банките да са наясно с бизнес моделите на клиентите, системите за управление на риска и структурите за управление, за да се гарантира, че няма систематични рискове в случай на крипто срив.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: „Крипто активите не са ценни книжа“, според новo проучване
Уолър разглежда криптоактивите като спекулативни активи без вътрешна стойност и подчертава значението на управлението на риска в криптоиндустрията.
Той призна потенциала на технологиите, свързани с криптоактивите, но също така предупреждава за потенциалните опасности и несигурност в сектора.
Неотдавнашният пробив на Биткойн над $100,000 е само част от една много по-голяма история: Криптовалутите се доближават все повече до мейнстрийма и някои от най-големите имена в технологичния сектор искат да се включат.
Месеци след придобиването на фалиралата платформа FTX EU, крипто стартъпът Backpack направи важна крачка към възстановяването на средствата на засегнатите европейски клиенти.
Вълна от оптимизъм обхвана световните пазари, след като САЩ и Китай предприеха решителни стъпки за деескалация на дългогодишния търговски спор между двете страни.
Буркина Фасо, Мали и Нигер някога сигнализираха за смела промяна – нова валута, предназначена да прекъсне връзките си с щатския долар и валутния контрольор на Франция CFA.