Цената на родния токен на DeFi протокола Umami Finance (UMAMI) спадна с близо 50% на фона на промени в механизма на проекта.
Според информацията членовете на екипа са подали оставка от Umami Labs LLC. Също така се споменава, че главният изпълнителен директор е разпродал всичките си токени.
Разработчиците зад проекта заявиха, че активите от хазната на протокола остават в безопасност и са под контрола на подписалите ги лица, които ще се подчиняват на указанията на Umami DAO (децентрализирана автономна организация) и нейните притежатели на токени.
Данните сочат, че главният изпълнителен директор е разменил UMAMI притежанията си за стотици хиляди долари.
Според информацията следващите стъпки, които ще бъдат предпприети са изготвяне на предложение до Umami DAO, с което екипът на проекта (без главния изпълнителен директор) да продължи напред и да пусне трезори, както е планирано, като токена Umami ще има същите претенции за приходи, както е обещано. Също така бе споделено, че кодът, необходим за стартирането и функционирането на Umami, остава под контрола на DAO.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Очертава се корекция за актива, твърди Rekt Capital
В началото на февруари Umami временно спря всички плащания на притежателите на токени, позовавайки се на регулаторни съображения. Това предизвика известни дискусии сред членовете на общността, които заявиха, че продуктът изглежда прави обратното на това, което по-рано каза на потенциалните инвеститори.
Токенът UMAMI се търгуваше на цена от $11.7 към момента на писане на статията, което е около 50% спад в сравнение с цената от около $23 на 8 февруари.
Coinbase се насочва към S&P 500, което е знакова стъпка, отразяваща както финансовото развитие на компанията, така и нарастващото доверие на Уолстрийт към крипто сектора.
Криптовалутите вече играят двойна роля в световната икономика – отчасти спекулативен актив, отчасти платежно средство – според нов анализ на Банката за международни разплащания (BIS).
Икономистът Питър Шиф не се впечатлява от еуфорията около най-новото споразумение за митата между САЩ и Китай. Според него Вашингтон просто е отстъпил.
Нова вълна от компании се присъединява към Global Dollar Network (GDN) – инициатива за стабилна монета, водена от Paxos и подкрепена от компании като Robinhood, Galaxy и Kraken.