Съобщава се, че високопрофилният срив на криптоборсата FTX е предизвикал масови тегления от Silvergate, банка, която се занимава предимно с крипто транзакции.
Според нов доклад на The Wall Street Journal разпадането на екосистемата FTX е довело до тегления на стойност над $8 милиарда от Silvergate.
В отговор на отлива на средства банката съкрати работната си сила с 40%, отказа се от плановете си за създаване на собствена криптовалута и ликвидира дългови активи на стойност $718 милиона от баланса си.
Цената на акциите на компанията също се срина с над 70% през последните три месеца.
Silvergate, която стана публично дружество през 2019 г., е известна с това, че обслужва криптофирми, обработва техните виртуални активи и управлява платформа, която свързва търговците с криптоборсите.
По време на срива на FTX, Silvergate е държала активи на стойност около $1 милиард, които са принадлежали на FTX и други свързани с нея фирми, според доклада.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Лоша новина за крипто мечките – краят на низходящия тренд наближава
Докладът също така установява, че Silvergate е продала повечето от традиционните си банкови операции, за да се съсредоточи върху криптоиндустрията. Silvergate не е структурирана като други банки и по този начин е успяла да оцелее при масовия отлив на средства.
Въпреки бурното състояние на пазарите, Silvergate заяви пред The Wall Street Journal, че все още вярва в криптовалутите.
Макар че Silvergate предприема решителни действия, за да се ориентира в настоящата среда, нейната мисия не се е променила. Silvergate вярва в индустрията на дигиталните активи.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.