Дейвид Рубенщайн, милиардер и съосновател на Carlyle, казва, че е инвестирал лично в крипто бизнеси и не очаква прекомерно регулиране на сектора от страна на Конгреса.
Въпреки че пазарът е „драматично поразен“, Рубенщайн заяви в предаването Squawk Box по CNBC в четвъртък, че все още е оптимист за бъдещето на индустрията, тъй като по-младите поколения работят усилено за създаването и насърчаването на свежи идеи.
Криптовалутите изцяло се потопиха в мечи пазар през 2022 г., тъй като инвеститорите се опасяваха от резултата от агресивната позиция на Фед за затягане на паричната политика. В резултат на това, в сравнение с най-високите си стойности за всички времена, Биткойн (BTC) и алткойните драстично поевтиняха. Повечето дигитални активи в момента търпят загуби, тъй като пазарът продължава да бъде под постоянен натиск от продажби.
По думите на мултимилиардера, той се интересува не само от токени, но и от предприятия, работещи в тази област. Рубенщайн добави, че „някои от инвестициите, свързани с блокчейн, и нещата, свързани с крипто, вероятно ще бъдат с нас за известно време“.
Съоснователят на Carlyle Group, глобална инвестиционна компания с $376 милиарда в активи под управление, също така похвали основателя на FTX Сам Банкман-Фрийд за това, че се е намесил в подкрепа на криптовалутната индустрия и е предприел действия за вливане на ликвидност в изпитващите затруднения компании.
Рубенщайн също така очаква, че Конгресът ще регулира справедливо пространството, като се имат предвид съществуващите опасения, че регулаторите могат да задушат иновациите и да ограничат пазара. Това се случва, тъй като все повече държави по света продължават да създават среда, благоприятна за процъфтяването на криптовалутите.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: OpenSea ще подкрепя само и единствено NFT от PoS блокчейна на Етериум
В подкрепа на инициативите на министър-председателя Фумио Кишида за съживяване на икономиката японският финансов орган предложи облекчаване на разпоредбите за корпоративния данък върху крипто активи, както и по-леки облекчения за индивидуалните инвеститори в акции.
От компаниите не трябва да се изисква да плащат данъци върху печалбите на хартия от криптовалути, които притежават след емитирането им, предложи регулаторът в годишното си искане за преразглеждане на данъчния кодекс, което беше публикувано в сряда. Агенцията за финансови услуги също така призова да се засили схемата, която предоставя данъчни облекчения на индивидуалните инвеститори.
На 21 април Биткойн за кратко премина границата от $88,000, отчитайки ръст от 3% за последните 24 часа.
Dogecoin (DOGE) е под натиск, след като миналата седмица големите адреси изтеглиха 570 милиона токена.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.