Дейвид Кели, главен глобален стратег в JPMorgan Asset Management, твърди, че инвеститорите трябва да се откажат от криптовалутите, съобщава Bloomberg.
Кели е убеден, че постоянното ястребово отношение на Федералния резерв на САЩ ще доведе до още проблеми за дигитални активи.
Той също така е мечи настроен към акциите на технологични компании с голяма пазарна капитализация. Биткойн (BTC) все пак се търгува в тандем с големите технологични акции.
Крипто пазарът направи рязък мечи обрат, след като председателят на Фед Джером Пауъл заяви, че централната банка ще продължи агресивната си кампания за повишаване на лихвените проценти на конференцията в Джаксън Хоул. Биткойн и водещите алткойни заличиха печалбите си след коментарите на Пауъл.
В понеделник президентът на Федералната резервна банка на Минеаполис Нийл Кашкари заяви, че е „щастлив“ от пазарните разпродажби, тъй като това означава, че инвеститорите разбират, че Фед е напълно ангажиран с връщането на инфлацията до 2%.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: CME Group пуска Биткойн и Етериум фючърси, деноминирани в евро
Кашкари казва, че „не е бил развълнуван“ от ралито на фондовия пазар, което се състоя в края на юли, след като централната банка обяви второто си поредно повишение на лихвения процент със 75 базисни пункта.
През август миналата година Кашкари заяви, че криптовалутите са „95% измама, шумотевица и объркване„.
Миналия месец JPMorgan отбеляза, че производствените разходи на водещата криптовалута са спаднали до едва $13,000.
На 17 април 2025 г. американските спот Биткойн ETF-и отбелязаха значителен ръст на входящите потоци, докато Етериум ETF-ите не отбелязаха движения, според данни на Farside Investors.
През 2024 г. Биткойн се издигна до нови висоти, но вълнението, което някога съпътстваше тези важни събития, липсва. Сегашният пазар се усеща предимно умерен – повече спокойствие, отколкото хаос.
Оклахома взе решение, след като внимателно анализира предложението за Биткойн резерв в Щатския сенат.
Поредица от предупреждения повишава възможността крипто пазарът да навлиза в мечи етап.