Алткойн от пространството на децентрализираните финанси (DeFi) скочи, след като Coinbase го добави в пътната си карта за листване.
Борсата обяви, че по-малък алткойн, известен като OOKI, е добавен към пътната карта на 12 август.
Assets added to the roadmap today: Ooki Protocol (OOKI) https://t.co/zu1IBdrD7X
— Coinbase Assets (@CoinbaseAssets) August 12, 2022
Пътната карта се състои от криптопроекти, които в момента се разглеждат, за да бъдат включени в нарастващия списък с поддържани активи на борсата.
Протоколът е децентрализирана платформа за маржин търговия и кредитиране, която не изисква верификация. Проектът се обявява за „финансов примитив за шорт, ливъридж, заемане и кредитиране, който дава възможност за децентрализиран, ефективен и свободен от наем блокчейн„.
Протоколът Ooki позволява на всеки да изгражда приложения, които дават възможност на заемодатели, заематели и търговци да взаимодействат с най-гъвкавия децентрализиран финансов протокол в Етериум.
Ooki е проект, управляван от общността, който се управлява чрез гласуване на общността за всички основни промени в протокола.
OOKI, управляващият токен на проекта, се търгува за $0.0080 към момента на писане на статията.
Този алткойн, заемащ 576-то място по пазарна капитализация, е нараснал с 26.8% през последните 24 часа и с повече от 35% през последната седмица.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Китове наливат десетки милиони долари в Шиба Ину (SHIB) за ден
OOKI обаче остава с над 87% под най-високата си стойност за всички времена от $0.0639, която достигна през декември миналата година.
Както се посочва в блог публикация на борсата, тя добави OOKI към пътната карта тази година, за да увеличи прозрачността и да предотврати фронт рънинг.
Напоследък Sui нашумя, а екосистемата привлича внимание благодарение на засилената спекулативна търговия и DeFi интереса.
Цената на Pi Coin се повиши след дългоочакваното публикуване на плана за токеномика и миграция.
Блокчейнът на Aptos може да се насочи към значителна промяна в икономическия си модел, тъй като разработчиците предлагат намаляване на стимулите за пасивен стейкинг, за да подтикнат участниците към по-практични роли в екосистемата.
Само през първото тримесечие на 2025 г. Solana е реализирала приходи от $369.5 милиона – вече наполовина от тези, които е реализирала през цялата 2024 г.