Президентът Джо Байдън замрази всички нови или чакащи правила, въведени по време на администрацията на Тръмп.
Това включва спорното предложение за крипто портфейли на FinCEN.
46-ият президент на САЩ Джо Байдън реши да замрази всички нови и чакащи регулации в деня си на встъпване в длъжност. Предложеното от FinCEN правило за портфейли, въведено от бившия министър на финансите Стивън Мнучин, също е предмет на това ново решение.
Предложеното от FinCEN правило би премахнало анонимността на потребителите, тъй като централизираните борси ще трябва да докладват на FinCEN за транзакции над $10,000. Те също така ще трябва да водят записи за тегления над $3,000.
Общността реагира бързо на предложеното от FinCEN правило за портфейли, когато то беше разкрито за първи път публично.
На 22-ри декември 2020 г. Coinbase помоли FinCEN да разшири това правило. Към 7-ми януари 2021 г. FinCEN получи над 65,000 коментара, включително отворени писма от водещи фирми в пространството. На 14-ти януари 2021 г. FinCEN реши да удължи срока за коментар с 15 дни.
Президентът Байдън назначи Джанет Йелън за нов министър на финансите. Тя обаче изрази негативната си перспектива към криптовалутите, като заяви, че „те се използват поне в [транзакционен] смисъл главно за незаконни финанси“.
Доклад на аналитичната компания Chainalysis обаче разкрива, че престъпната активност във всички криптовалути е спаднала от 2,1% през 2019 г. до 0,34% през 2020 г.
След приемането на мащабния закон за данъците и разходите на президента Доналд Тръмп, републиканците в Камарата на представителите подготвят почвата за сериозен натиск за законодателство в областта на криптовалутите.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.