Семейният офис на Джордж Сорос инвестира в криптовалути, казвайки, че класът на активите официално е станал ‘мейнстрийм’.
Soros Fund Management, семеен офис, създаден през 1970 г. от милиардера инвеститор Джордж Сорос, притежава някои криптовалути, разкри главният изпълнителен директор на фонда и CIO Даун Фицпатрик в интервю за Bloomberg.
Тя също така подчерта, че Фондът на Сорос гледа криптовалутите отвъд способността им да са хедж срещу инфлацията.
Фицпатрик каза, че те „притежават някои монети – не много“. Тя също така добави, че „самите монети са по-малко интересни от случаите на използване на DeFi и подобни неща“.
Децентрализираното финансиране е събирателен термин за финансови продукти, публикувани на публични блокчейни и използващи силата на интелигентните договори. Достъпно за всеки по света без нужда от посредници, DeFi предлага много от същите услуги като традиционните финанси, като заеми и заеми.
„Не съм сигурна, че на Биткойн се гледа само като на хедж на инфлацията“ – добави Фицпатрик.
За да подкрепи изявлението, тя посочи цялостния пазар на криптовалути, който сега има пазарна капитализация от около $2.2 трилиона, според данни от CoinMarketCap.
„Има 200 милиона потребители по целия свят, така че мисля, че това стана масово“
Докато самият Сорос каза в миналото, че Биткойн и други цифрови валути не могат да функционират като валута поради тяхната волатилност, през април 2018 г. фондът получи зелена светлина за стартиране на търговия с крипто.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Какво да очакваме от Биткойн тази седмица?
Фондът е инвестирал и в няколко компании за инфраструктура в сферата на криптовалутите, включително Lukka и NYDIG. През 2018 г. другият фонд на Сорос, Quantum Fund, също инвестира в Overstock, който има добро отношение към Биткойн.
Докато алткойните се радват на силни резултати на пазарите, Биткойн продължава да доминира в крипто социалните медии, според доклад от 3 юли на компанията за ончейн анализи Santiment.
Съоснователят на BitMEX Артър Хейс изрази предпазливи прогнози за Биткойн и криптовалутния пазар като цяло, предвиждайки възможен краткосрочен спад, тъй като правителството на САЩ променя стратегията си за ликвидност.
Вътрешната тенденция за поскъпване на Биткойн продължава да се засилва, като данните от блокчейна и поведението на пазара на деривати разкриват агресивно натрупване от страна на дългосрочните притежатели и „китовете“.
С ускоряването на институционалното приемане на Биткойн, американският гигант в управлението на активи Franklin Templeton издаде предупреждение относно нарастващата тенденция на крипто-базирани стратегии за управление на финансови средства.