Матю Розак, ветеран инвеститор в криптовалута и съосновател на платформата за децентрализирано финансиране (DeFi) Vesper, разкри, че DeFi индустрията може да достигне $800 милиарда през следващата година.
Той базира прогнозата си на продължаващата тенденция на експоненциален растеж.
В разговор с Business Insider Розак заяви, че в индустрията ще има “перфектна буря”, тъй като масовото приемане на криптовалутите нараства, докато инвеститорите по целия свят се стремят към по-високи доходи, които са налични на DeFi платформите.
Розак добави:
В момента се намираме на пазарна капитализация на DeFi от около 80 милиарда долара. Чувството ми е, че след година ще се добави още една нула.
Наличните данни показват, че досега тази година активите, ангажирани с DeFi проекти, са нараснали с 385% и че ако настоящите темпове продължат до края на следващата година, нивото от $800 милиарда наистина може да бъде стигнато и дори надминато.
Business Insider посочва, че не е ясно дали пространството ще запази настоящите си темпове на растеж, тъй като скорошното намаляване на ангажираните активи означава, че пространството е все още под нивата, наблюдавани през май.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Cardano (ADA) може да се изстреля до тези нива
За Розак голяма част от разширението на DeFi, се дължи на инвеститорите, които преследват по-високи доходи на платформи, които предлагат стимули за доставчиците на ликвидност, като например разпространението на техния собствен токен. Тези токени увеличават доходността и привличат потребители, но инвеститорът вижда “нормализиране” на практиката с продължителния растеж на сектора.
Според думите му отношенията на правителството с индустрията ще бъдат жизненоважни за нейното продължително развитие.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.