За шест години Етериум премина от новооткрит проект към глобална платформа за сетълмент, преместваща $9 милиарда на ден - с приложения, вариращи от DeFi до NFT.
Но кое е единственото нещо, за което съоснователят на Етериум, Виталик Бутерин, съжалява най-много?
„Цялото нещо с „8-те съоснователи“ (и избирането им толкова бързо и без дискриминация)“, разкри той днес в Twitter AMA.
Тези осем съоснователи са самият Бутерин, покер треньорът Михай Алиси, канадският предприемач Антъни Ди Йорио, програмистът Джефри Уилке, математикът Чарлз Хоскинсън, Амир Четрит, който работеше върху Colored Coins, изпълнителният директор на SyNerG Music Джоузеф Любин и компютърният учен Гавин Ууд.
Хоскинсън сега е основателят на Cardano, който въвежда смарт договори този месец, докато Гавин Ууд изгражда Polkadot. И двете са топ 10 блокчейн платформи по пазарна капитализация.
По това време имаше голям дебат дали Етериум трябва да бъде корпорация със стопанска цел или с нестопанска цел. Почти беше инкубирана като компания, но документите така и не бяха подписани. Този въпрос имаше разногласия и дори доведе до изгонването на Хоскинсън от групата.
„Хората са по-трудни за координиране в малки групи, отколкото очаквах. Не можете просто да накарате всички да седнат в кръг, да видят присъщата си доброта един в друг и да се разберат, особено когато има огромни конфликти“, добави Бутерин в отговор на подобен въпрос.
По отношение на дизайна на самата Етериум Виртуална Машина (EVN), Бутерин каза, че е лоша идея да се направи 256 битова, докато тя трябваше да бъде „64 битова с bigint функция с произволен размер“. Това се отнася до процесорна мощност, като 64 -битовите системи могат да обработват данни по-бързо.
Бутерин предположи, че ако не се занимаваше с криптовалута, вероятно щеше да работи по проектирането на своеобразна платформа за социални медии.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: FTX.US ще пусне крипто деривати след придобиването на LedgerX
Той също така обсъди, че все още остава донякъде дигитален номад, въпреки че сега не се мести толкова често, живеейки на места в продължение на месеци.
„Имам чувството, че дългият ми престой в Сингапур миналата година ме промени доста. Беше интересно просто … да бъда сам и със собствените си мисли за първи път от близо десетилетие“, каза той.
С наближаването на първата крипто среща на върха в Ню Йорк, кметът Ерик Адамс е категоричен: Градът се позиционира като глобален център за развитие на блокчейн технологията.
Web3 гигантът Animoca Brands се готви да излезе на борсата в Ню Йорк, възползвайки се от това, което счита за по-благоприятна за криптовалутите среда под управлението на президента Доналд Тръмп.
Появи се еуфория около предполагаемото пускане на меме монета от Truth Social, след като вайръл публикация предизвика хайп в меме средите.
Aave, един от водещите протоколи в децентрализираните финанси, достигна нов етап, като вече има над $40 милиарда в депозити на своите кредитни пазари.