Беларуският президент Александър Лукашенко призова правителството да копае криптовалута, използвайки инфраструктурата за резервна енергия.
Лукашенко говори при откриването на Петриковския минно-преработвателен завод на 27 август, призовавайки работниците да преминат към криптодобив в Беларус, вместо да заемат нископлатени селскостопански позиции в чужбина, съобщи руската информационна агенция RBC.
Президентът заяви, че Беларус има достатъчно електроенергийни ресурси, за да захранва криптовалутите, като посочи изоставени индустриални обекти, които могат да се използват за генериране на приходи. Лукашенко заяви:
Трябва да разберем, че никъде не ни чакат […] Изградете нещо на базата на електричество. В края на краищата започнете да копаете криптовалути или както се нарича. В страната има достатъчно електроенергия.
Заводът в Петриковски е официално най-големият инвестиционен проект на държавната „Беларускалий“, един от най-големите производители на калиеви торове в света, който според данни представлява 20% от световното предлагане към 2019 г. Единственият беларуски износител на калий, „Беларускалий“, беше санкциониран от правителството на САЩ в средата на август, наред с други наказателни мерки срещу президента Лукашенко.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Оригиналнoтo Doge NFT меме се продава на търг на 17 милиарда части
Последният призив на Лукашенко за криптодобив следва многобройните усилия на беларуското правителство да премине към нарастващата индустрия за добив на криптовалути. През февруари Министерството на енергетиката на Република Беларус заяви, че проучва рисковете и ползите от криптодобива за потенциално преминаване в сектора. През април 2019 г. Лукашенко предложи да разгърне излишната енергия от първата атомна електроцентрала в страната, за да добива криптовалути и да ги продава.
За първи път в региона, бахрейнската верига ресторанти Al Abraaj Restaurants Group стана първата публично търгувана компания в Близкия изток, която отдели част от корпоративните си средства за Биткойн.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.