Начало » Криптовалутите нямат никаква стойност, според Централната банка на Китай

Криптовалутите нямат никаква стойност, според Централната банка на Китай

29.08.2021 14:40 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Криптовалутите нямат никаква стойност, според Централната банка на Китай

Длъжностно лице на централната банка на Китай не признава, че Биткойн (BTC) и други криптовалути имат действителна стойност въпреки нарастващата популярност на дигиталните активи.

Ин Юпинг, заместник-директор на Бюрото за защита на правата на финансовите потребители на Китайската народна банка (PBoC), заяви по време на брифинг за медиите, че тези дигитални монети са чисто спекулативни активи, според местния вестник People’s Daily Online.

Обществеността да стои далеч от крипто пазарите

Длъжностното лице също посъветва обществеността да стои настрана от крипто пазара, за да избегне финансови загуби.

Напомняме на хората още веднъж, че виртуалните валути като Биткойн не са законни и нямат реална подкрепа на стойността“, каза Юпинг.

Юпинг каза, че в очакване на потенциално възстановяване в операциите за търговия с виртуална валута, централната банка, заедно със съответните отдели, ще следи отвъдморските борси и местните търговци.

В доклада се казва, че централната банка работи активно с водещите отдели на Китайската комисия за регулиране на банките и застраховането.

Юпинг също разкри планове за блокиране и преследване на крипто борси, приложения и корпоративни канали на фона на решителната позиция на PBоC да ограничи използването на дигитални активи и блокчейн.

Репресиите на Китай срещу крипто пазара

По-рано тази година Китай започна най-интензивното си преследване на търговията и добива на дигитални валути от 2017 г. насам.

Властите изразиха опасения, че новият клас активи може да се използва в незаконни дейности като пране на пари и може да влоши климатичните проблеми поради нарастващите енергийни нужди на крипто фермите в страната.

ПРОЧЕТИ ОЩЕКуба е готова да признае и регулира употребата на криптовалути

PBоC повтори миналия месец позицията на Китай по отношение на пространството за дигитални активи, като заяви, че ще продължи да налага силен регулаторен натиск върху крипто пазара.

Китай работи върху собствена дигитална валута

Китай не приема криптовалути, но азиатският гигант вече работи върху собствената си дигитална валута, издадена от централната банка.

PBоC заяви, че повече от 20.8 милиона души сега използват дигиталния портфейл за юани в Китай и че потребителите вече са направили над 70.7 милиона транзакции на стойност $5.3 милиарда.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Фондация Етериум с нова инициатива за институционални стандарти за сигурност

Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.

16.05.2025 12:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

От MetaMask коментираха спекулациите за лансиране на собствен токен

Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.

16.05.2025 11:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

От Goldman Sachs повишиха икономическите си прогнози за Китай – какви са причините?

Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.

16.05.2025 10:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Конкуренцията между платформите за меме монети се засилва – губи ли Solana лидерството?

Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.

16.05.2025 8:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.