Опитният мениджър на фондове и политически съветник обсъди въпроса.
Опитен експерт по крипто регулиране и партньор в адвокатската кантора Hogan & Hogan, адвокат Джеръми Хоган, попита шефа на американската SEC Гари Генслер за правния статус на Етериум.
Комисарят на CFTC Брайън Куинтенз даде отговор.
Г-н Хоган попита Гари Генслер, ръководител на Комисията по ценни книжа и борси на САЩ, дали ETH е ценна книга.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Този токен скочи с 500% след листинг на Coinbase
Адвокатът добави, че г-н Генслер е много добре информиран за това какво е Етериум.
Също така регулаторът наскоро заяви, че законодателството на САЩ относно ценните книжа е много ясно.
Ето защо г-н Хоган поиска ясен и недвусмислен отговор относно статуса на Етериум.
Г-н Куинтенз уточни, че SEC и неговата агенция CFTC, споделят отговорността за регулиране в сегмента на фючърсни договори за ценни книжа.
В същото време фючърсният договор за цената на Етериум е единствено в компетенцията на CFTC. “Чистите” деривати на стоки се регулират по такъв начин, добави той.
Ето защо ETH не трябва да се третира като ценна книга, заключи г-н Куинтенз.
Г-н Генслер подчерта в интервю, че Етериум и XRP “биха могли” да бъдат класифицирани като несъответстващи ценни книжа.
Toncoin е на път да получи сериозен институционален тласък. Фондация Ton и Kingsway Capital обединиха усилията си в смела инициатива: Да съберат $400 милиона, за да създадат крипто трезор, фокусиран изцяло върху Toncoin.
Крипто пазарът се раздвижва с нова енергия, тъй като множество токени преживяват скок на цените и доминират в разговорите в социалните мрежи.
Етериум ETF на BlackRock, $ETHA, официално премина границата от $10 милиарда активи, като това стана само за 251 дни, според наскоро публикувани данни.
Нова графика на CoinGecko разкрива как се справят водещите публични компании с инвестициите си в Етериум през 2025 г. – и повечето от тях вече имат значителни печалби.