Брайън Брукс внезапно се оттегли от ролята си на главен изпълнителен директор на Binance.US, американското дъщерно дружество на най-голямата борса за криптовалути в света по отчетените обеми на търговия.
В туит, Брукс намекна, че „различията в стратегическото ръководство“ вероятно са причината за неочакваната му оставка.
В изявлението си изпълнителният директор на Binance Чанпен Джао казва, че остава „уверен“ в бизнеса на дъщерното дружество, уверявайки клиентите си, че преходът няма да повлияе на потребителите „по никакъв начин„.
По-нататък Джао похвали Брукс за неговата „безценна“ работа, като му пожела най-доброто в последващ туит.
Бившият банков регулатор пое ролята в началото на май, след като напусна OCC.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Повече от 1 на 10 американци са инвестирали в крипто тази година
Неговият предшественик Катрин Коли се раздели с Binance.US, без да издаде никакво изявление. Нейното внезапно изчезване от социалните мрежи предизвика спекулации за нейното местонахождение.
През последните два месеца Binance попадна под строг регулаторен контрол в множество страни. Това накара борсата да вземе проактивен подход към спазването на нормативните изисквания, според скорошен туит, публикуван от Джао.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.