Според KtorZ, техническия директор на Cardano Foundation за разработка на софтуер с отворен код, хард форкът на Cardano, който бе именуван "Vasil", напредва по план, въпреки спекулациите на критиците в крипто общността в Twitter, които твърдят обратното.
Актуализацията на Vasil е най-амбициозният проект на компанията досега, според Input Output Global, екипът за разработка зад Cardano. Актуализацията на Vasil изисква тясно сътрудничество с няколко екосистемни инициативи, а IOG си сътрудничи с Dquadrant и протокола Indigo.
Наблюдава се рязко нарастване на броя на разработчиците, които искат да използват мрежата Cardano като своя платформа за изграждане. Стремителният ръст и приемането на над 1,000 dApps в блокчейна на Cardano наложи обновяването на мрежата.
Дейността по разработване на мрежата Cardano се ускори, като броят на ангажиментите (т.нар. ‘commits‘) в Github е по-голям от този на конкурентите ѝ Етериум, Solana и Avalanche. Анализаторите обаче прогнозират, че цената на Cardano (ADA) може да спадне. Все още съществува опасност ADA да се срине до нивото си на подкрепа от $0.31.
Първоначално IOHK беше заявила забавяне в изпращането на актуализацията на хард форка до тестовата мрежа през юни. На 3 юли, когато работата напредна, екипът на IOHK интегрира хард форка в тестова мрежа, с което започна последното отброяване до стартиране в основната мрежа.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Най-големият Биткойн кит вече държи над $2.5 милиарда
Тогава екипът заяви, че възнамерява да даде на борсите и SPO четири седмици, за да завършат всички необходими тестове и интеграционни дейности.
Според IOHK, че хард форкът на главната мрежа на Cardano вероятно ще се случи през последната седмица на юли. Съобщава се, че Cardano готви няколко актуализации, които ще подобрят мащабируемостта на мрежата и ще увеличат приемането му.
Robinhood изглежда в готовност да направи най-смелата си стъпка досега: Да доведе американските финансови пазари в Европа с помощта на блокчейн технологията.
Мелдивите се стреми да се превърне в глобален играч в областта на финансовите технологии.
Съоснователят на Етериум Виталик Бутерин призова за основна промяна на дизайна на блокчейна, предупреждавайки, че нарастващата сложност на мрежата застрашава нейния дългосрочен успех.
Google пуска актуализация на Wallet приложението си, фокусирана върху поверителността, като интегрира нулеви доказателства за знание (ZKPs), което позволява на потребителите да верифицират идентификационни атрибути като възраст, без да разкриват лични данни.