Министерството на икономическото развитие на Италия обяви, че от септември някои блокчейн проекти ще могат да кандидатстват за държавни субсидии.
Вторник министерството заяви, че компании и публични или частни изследователски фирми ще могат да кандидатстват за финансиране от правителството за разработване на проекти, свързани с блокчейн технологията, изкуствения интелект и интернет на нещата. Фондът ще разполага с първоначален бюджет от 45 млн. евро като част от целите на италианското правителство за инвестиции в технологии, научни изследвания и иновации.
„Целта за постигане на конкурентоспособност изисква от производствената индустрия постоянно да въвежда иновации и да използва потенциала на новите технологии„, заяви министърът на икономическото развитие Джанкарло Джорджети.
Фонд за технологично развитие и #изкуствен интелект
От #септември компаниите и изследователските центрове могат да кандидатстват за #стимули за проекти по Преход 4.0
„#Конкурентоспособността изисква иновации и нови технологии“ Джорджети
Fondo sviluppo tecnologie e #intelligenzaArtificiale
Da #settembre imprese e centri di ricerca possono fare domanda per richiedere gli #incentivi per progetti su Transizione 4.0
“#Competitività richiede innovazione e nuove tecnologie” Giorgetti#blockchainhttps://t.co/zfru3tM39m— MISE (@MISE_GOV) July 5, 2022
Според постановлението за субсидии ще могат да кандидатстват дружества от всякакъв размер, при условие че средствата ще се използват за IoT, AI или блокчейн в сектори, включително промишленост и производство, туризъм, здравеопазване, околна среда и космическа индустрия.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Мексикански сенатор предлага законопроект за озаконяване на Биткойн
Италия, която е член на Европейския съюз, вероятно ще бъде засегната от неотдавнашните разпоредби, договорени от Парламента на ЕС, които целят установяването на единна регулаторна рамка. Регулаторният орган за ценни книжа на страната, Италианската комисия за дружествата и борсите (CONSOB), вече е предупреждавал жителите за възможните рискове от крипто инвестициите, докато Organismo Agenti e Mediatori до голяма степен отговаря за предоставянето на регулаторно одобрение за доставчиците на крипто услуги.
В значително развитие за регулирането на криптовалутите и поверителността на потребителите, Върховният съд на САЩ отказа да разгледа оспорването на правомощията на IRS да събира широки данни за клиентите от крипто борсите.
Кънектикът официално се дистанцира от приема на дигитални активи като Биткойн от страна на правителството. На 30 юни губернаторът Нед Ламонт подписа закон 7082, който налага строги ограничения върху начина, по който щата и неговите агенции могат да работят с криптовалути.
Докато Сенатът на САЩ обсъжда мащабен пакет от мерки за съгласуване, наречен „Big, Beautiful Bill“, защитниците на крипто индустрията се обединяват в подкрепа на поправка, внесена от сенаторката Синтия Лумис, която има за цел да реформира остарелите и тежки данъчни правила за дигиталните активи.
Казахстан прави важна крачка към интегрирането на дигиталните активи в националната си финансова стратегия, като планира да създаде крипто резерв, управляван от държавата.