В понеделник криптоборсата FTX отхвърли доклад, според който компанията се стреми да купи традиционния финансов брокер Robinhood.
Говорител на компанията заяви, че „не се водят активни разговори за сливания и придобивания“ с брокерската компания, ориентирана към търговията на дребно, която търгува предимно с акции и опции – в допълнение към сравнително по-малък крипто бизнес.
Bloomberg, позовавайки се на анонимни източници, съобщи, че Сам Банкман-Фрийд (който в последно време придоби различни компании през целия бурен период на крипто) е участвал в разговорите за придобиване на платформата за инвестиране без комисионна.
Bloomberg съобщи, че не е получена официална оферта за поглъщане и че FTX – или Robinhood – може да избере да се откаже от осъществяването на сделката.
„Развълнувани сме от бизнес перспективите на Robinhood и потенциалните начини, по които бихме могли да си партнираме с тях, и винаги съм бил впечатлен от бизнеса, който Влад и екипът му са изградили“, се казва в изявлението на говорителя. „Въпреки това няма активни разговори за сливания и придобивания с Robinhood.“
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Гари Генслер: Биткойн (BTC) е стока, а не ценна книга
Акциите на Robinhood поскъпнаха с почти 15% скоро след като Bloomberg съобщи за поглъщането на FTX, но оттогава цената им спадна до под $9.
Банкман-Фрийд преди това закупи 7.6% дял в популярното приложение за търговия, според подадена през май информация от Комисията по ценните книжа и борсите (SEC), което доведе до покачване на акциите на Robinhood с около 30%.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Тъй като Южна Корея затяга правилата за криптовалутите през 2025 г., Bithumb се подготвя за IPO, като преструктурира операциите си.
Ел Салвадор прави важна стъпка към превръщането си в регионален лидер в областта на изкуствения интелект.
Някои от най-големите имена в сферата на криптовалутите се опитват да си осигурят място във финансовата система на САЩ.
От 2022 г. насам Китай активно популяризира юана като основна валута за търговия между страните от БРИКС, възползвайки се от геополитическите раздори – особено след като западните санкции засегнаха Русия.