Пасивният доход е една от най-големите атракции в криптопространството, защото предлага на притежателите на токени лесен начин да разширяват портфейлите си въпреки непредсказуемите ценови движения всеки ден.
Последният токен, който се радва на приятно рали след разкриването на дългосрочна пътна карта за стейкинг, е Chainlink (LINK).
Тъй като Chainlink е най-голямата децентрализирана платформа за оракули в цялата криптосфера, възможността за стейкинг на LINK токени беше силно очаквана функция.
Във вторник Chainlink публикува актуализирана пътна карта за внедряване на механизъм за стейкинг. Изтъкната за първи път в бялата си книга от 2021 г., идеята за получаване на пасивен доход чрез стейкинг на Chainlink предполага предоставяне на операторите на нодове и членовете на общността на „възможността да увеличат гаранциите за сигурност и увереността на потребителите на оракулни услуги, като ги подкрепят със заложени LINK токени“.
Първоначалното прилагане на стейкинг на токени в Chainlink е предвидено за втората половина на 2022 г. и ще постави началото на Chainlink Economics 2.0, „новата ера на устойчив растеж и сигурност“ на мрежата.
Chainlink посочи също така четири основни дългосрочни цели, които иска да постигне с новия си механизъм за стейкинг на LINK, включително подобряване на криптоикономическата сигурност и увереността на потребителите, насърчаване на по-голяма част от общността да участва пряко в мрежата, генериране на устойчиви награди за бъдещето и даване на възможност на операторите на нодове да се занимават с работа с по-висока стойност в мрежата.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Какво да очакваме от крипто пазара този месец?
Компанията заяви, че първоначалният пул за стейкинг ще започне с ограничен размер от 25 милиона LINK токена, като целта е да се увеличи до 75 милиона токена в месеците след старта в зависимост от търсенето.
Феновете на Chainlink, приветстваха перспективите за печелене на пасивен доход от стейкинг. Цената на LINK се повиши с над 9%, за да достигне четириседмичен връх от $9 по-рано днес, след което се върна до $8.57 към момента на публикуване. Всъщност токенът се превърна в една от най-добре представящите се криптовалути през последните 24 часа.
Chainlink в момента може да се похвали с пазарна капитализация от $3.98 милиарда, сочат данните на CoinMarketCap.
Струва си да се спомене, че китовете на Chainlink се разпръскват. Според данни от Santiment китовете на LINK са започнали да продават на 30 март, но са започнали да трупат отново, след като цените са спаднали в началото на май.
#Chainlink has pumped +9% in the past 2 hours, and accumulating whales are capitalizing. After dumping began on March 30th, they began accumulating again after prices dropped in early May. They hold 25%+ of the supply for the 1st time since November. https://t.co/bXB08Ipatj pic.twitter.com/1kxygyOf1g
— Santiment (@santimentfeed) June 7, 2022
Тези тежки играчи виждат в настоящите ценови нива на LINK възможност за покупка. През последните пет седмици те са добавили 7.4% повече LINK токени към своите притежания. Като цяло китовете на Chainlink вече притежават 25% от общото предлагане – най-значителният процент от миналия ноември насам.
Институционалният интерес към криптовалутите изглежда се възстановява, като американските спот Биткойн и Етериум ETF-и привлякоха общо над $1 милиард нетни входящи потоци в четвъртък, отбелязвайки най-силното си дневно представяне от януари насам.
След месеци на пазарна нестабилност, притежателите на Eтериум отново са на печалба.
Internet Computer Protocol (ICP) отбеляза подновен интерес от страна на инвеститорите, като се повиши с 6.7% през последния ден и с над 19% през този месец.
Един малко известен токен в SocialFi пространството прави фурор, след като донесе астрономически печалби на няколко ранни поддръжници.