"...Binance... спря маркетинга на израелците и всички дейности, фокусирани върху Израел, докато не проучим въпроса с лицензирането."
Съобщава се, че крипто борсата Binance е спряла дейностите и маркетинга на израелците след искане на един от финансовите регулатори в страната относно лицензирането.
Според доклад от четвъртък от базирания в Израел новинар Globes, Управлението на капиталовия пазар, застраховането и спестяванията е поискало Binance да предостави информация за услугите, които предоставя на израелците, както и за всички лицензи, под които оперира.
Съобщава се, че регулаторът, отговорен за обработката на лицензи за крипто фирми, никога не е получил заявление от Binance, позволяващо на борсата да прави бизнес в Израел.
„След намесата на капиталовия пазар, Binance на този етап спря маркетинга на израелците и всички дейности, фокусирани върху Израел, докато не проучим въпроса с лицензирането„, каза органът за капиталови пазари.
Уебсайтът на Binance вече не изброява израелския шекел като опция за плащане за закупуване на криптовалута, функция, която беше въведена през февруари 2020 г. Въпреки това, към момента на публикуване, обявите за работа на платформата все още включват седем възможности за работа с борсата в Израел.
През юли 2021 г. главният изпълнителен директор и основател на Binance Чангпен Джао заяви, че иска борсата да работи с местните регулатори, тъй като създава офиси в други страни. Въпреки това Binance все още е изправена пред регулаторен контрол, тъй като властите в Италия, Малайзия, Полша, Германия, Обединеното кралство, Каймановите острови, Тайланд, Канада, Япония, Сингапур и други нации са издали изявления, в които твърдят, че борсата работи незаконно, или предупреждават по друг начин инвеститорите да бъдат предпазливи.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Украйна легализира Биткойн
С население от около милион души, Израел изглежда приветства въвеждането на цифрови активи в съответствие с подходящата регулаторна рамка. Президентът Айзък Херцог получи незаменим токен (NFT), който представлява, полагането му на клетва и стъпването му в длъжност през юли, а централната банка на страната проучва въвеждането на цифров шекел от почти пет години.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.
В значително развитие за регулирането на криптовалутите и поверителността на потребителите, Върховният съд на САЩ отказа да разгледа оспорването на правомощията на IRS да събира широки данни за клиентите от крипто борсите.
Кънектикът официално се дистанцира от приема на дигитални активи като Биткойн от страна на правителството. На 30 юни губернаторът Нед Ламонт подписа закон 7082, който налага строги ограничения върху начина, по който щата и неговите агенции могат да работят с криптовалути.