С бързия растеж на пазара на криптовалутите през 2021 г., съставът на притежателите на Биткойн се промени значително и пазарът се изправи пред голяма вълна от нови търговци на дребно и инвеститори, които засега контролират цената на криптовалутата.
Според водещия анализатор на Blockware Уил Клементе, краткосрочното предлагане на притежателите е намаляло значително, което може да е причина за почти пълното отсъствие както на продажби, така и на обеми на купуване на пазара.
Преди това основателите на Three Arrow Capital споделиха данни за дела на граждани на САЩ, които притежават криптовалута. Както показват данните, 20% от всички възрастни в страната и 61% от всички милениали с доходи над $100,000 съобщават, че притежават криптовалута. С толкова голям брой граждани, притежаващи някаква форма на дигитални активи, следващата вълна от търговци на дребно, които навлизат на пазара, може да бъде последният набор от „свежи средства„.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Анализатор предвижда възход на пазара – подчертава този алткойн
Що се отнася до дългосрочните притежатели, движението на предлагането в портфейли, които държат Биткойн (BTC) или други криптовалути за повече от 155 дни, обикновено остава сравнително ниско и не засяга пазара – в сравнение с краткосрочните притежатели, които преместват средствата си активно.
По време на „слаб“ пазарен цикъл, когато по-голямата част от активите на пазара навлизат във фаза на корекция, дългосрочните притежания са склонни да се увеличават, тъй като повече китове предпочитат да държат или да натрупват средства. Както предполага анализаторът, увеличаването на дългосрочното предлагане също се дължи на по-голямата част от новите търговци, предпочитащи да държат през корекционни цикли.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.