Ръководителят на Uber каза в интервю, че е вероятно водещата в света компания за споделено пътуване ще започне да приема криптовалути като метод на плащане в бъдеще.
В ново интервю за Bloomberg главният изпълнителен директор на Uber Дара Хосровшахи казва на водещата Емили Чанг, че два големи фактора му пречат да одобри дигитални активи за покриване на разходите за такси и доставка на храна.
Определено може [да се случи]. Водим разговори през цялото време.
Мисля, че точно сега това, което виждаме с Биткойн и някои от другите криптовалути е, че те са доста ценни като запас от стойност, [но] механизмът за обмен е скъп. Това не е добре за околната среда.
Хосровшахи също така казва, че по-евтините и по-екологични крипто транзакции могат да накарат Uber да разгледа внимателно дигиталните активи като опция за плащания.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Сериозен скок на хеширащата мощност на Биткойн (BTC)
Тъй като механизмът за обмен става по-евтин, става по-екологичен, мисля, че ще видите [Uber] да се насочи малко повече към крипто. Ние абсолютно [следим нещата]. Uber ще приема ли криптовалута в бъдеще? Абсолютно, в някой момент.
Точно преди една година Хосровшахи каза, че няма планове да следва други компании като Tesla, които конвертират част от паричните си резерви в Биткойн (BTC). Той остави отворена възможността за приемане на крипто активи при плащане за Uber и Uber Eats.
Хосровшахи преди това беше главен изпълнителен директор на сайта за резервации на пътувания Expedia от 2005 до 2017 г.
През 2014 г. Expedia стана един от първите бизнеси, които започна да приема Биткойн, след като си партнираха с Coinbase за обработка на плащанията.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.