Приложението за търговия Robinhood иска криптовалутите да бъдат централна част от бизнес стратегията му, според един от висшите ръководители на компанията.
Robinhood насочва вниманието си към международната експанзия, стратегия, която също ще накара базираната в Сан Франциско компания да измести голяма част от фокуса си върху криптовалутите, според Стив Куирк, главен брокерски директор на компанията.
Според Quirk, компанията “прави много проучване за намирането на съвместими начини за разширяване [списъка с поддържани крипто активи].”
“Ние също имаме стремежи да изведем тази марка в световен мащаб”, каза той пред CNBC в сряда.
Куирк също спомена, че “пътят [Robinhood] да стане глобален и да има най-голямо сцепление вероятно е чрез крипто”.
Позовавайки се на регулаторни аспекти на пазара и “други аспекти”, Куирк добави, че по-силната подкрепа за цифровите активи може да бъде “най-лесният начин” за Robinhood да стане глобален.
Компанията стана публична при оценка от $32 милиарда през юли 2020 г. Оттогава обаче и след неотдавнашни трудности, сега има пазарна капитализация от едва $11.62 милиарда.
Не Пропускай: Крипто китовете изкупуват тези два алткойна
Според последния отчет за печалбите на Robinhood общият брой акаунти на платформата за търговия нарасна до 22.7 милиона до края на 2021 г., въпреки че месечните активни потребители спаднаха до 17.3 милиона от 18.9 милиона през предходното тримесечие.
Сега, поне според Куирк, залагането на крипто изглежда е най-добрият шанс на компанията да подобри представянето си.
“Robinhood си постави агресивни цели да започне да отваря своята крипто платформа за клиенти в международен план през 2022 г. Компанията вярва в огромния потенциал на крипто икономиката и вижда голяма възможност в обслужването на клиенти по целия свят”, каза Robinhood в своя отчет на приходите.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.