Home

25% от хората ще прекарват поне по час на ден в метавселената, според проучване

09.02.2022 15:12 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
25% от хората ще прекарват поне по час на ден в метавселената, според проучване

Консултантската компания за технологии Gartner прогнозира метавселената да стане основна част от живота на хората до 2026 г. – подобно на интернет сега. Тя прогнозира, че дотогава една четвърт от световното население ще прекарва поне един час в метавселената всеки ден.

Консултантската фирма Gartner, в прессъобщение, публикувано на 7-ми февруари, заяви, че вероятно поне 25% от хората ще прекарват поне един час на ден в метавселената до 2026 г. за работа, пазаруване, образование, социални взаимодействия и забавления.

Метавселената ще осигури „подобрено завладяващо изживяване“ чрез устройства като VR устройства и дори таблети.

Но най-интересното е, че по отношение на пазара на криптовалути, Gartner очаква дугиталните валути и NFT да бъдат основна част от тази екосистема, тъй като „нито един доставчик няма да притежава метавселената„. Той очаква виртуалните икономики да се захранват от тези активи.

Говорейки за това как ще повлияе на живота, вицепрезидентът по изследванията на Gartner, Марти Резник, каза:

Доставчиците вече изграждат начини потребителите да възпроизвеждат живота си в дигиталните светове. От посещение на виртуални класни стаи до закупуване на дигитална земя и изграждане на виртуални домове, тези дейности в момента се провеждат в отделни среди. В крайна сметка те ще се провеждат в една-единствена среда (метавселената) – с множество дестинации в различни технологии и опит.

Той също така очаква работните места да преминат към виртуални работни среди. Това ще намали нуждата от офис инфраструктура и Gartner казва, че 30% от организациите по света ще имат продукти и услуги, готови за метавселената.

Това са смели прогнози. Но изглежда все по-вероятно метавселената да оформи начина, по който си взаимодействаме.

Шумът покрай метавселената не намалява, въпреки критиките

Метавселената получи известна критика от вътрешни лица в индустрията и гейминг общността, които го наричат ​​само мода. Все пак големите фирми наливат милиарди в идеята, ясно убедени, че тя ще бъде новата среда, чрез която ще се осъществяват взаимодействията.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ
Polygon си осигури финансиране в размер от $450 милиона

Meta е отделила толкова много от ресурсите си за изграждане на собствена метавселена, въпреки че загуби милиарди в процеса. Microsoft също се разглежда като друг основен претендент, който грабва интелектуална собственост, за да подсили предложенията си. Междувременно крипто проекти като Decentraland и The Sandbox също стават все по-популярни.

Тъй като все повече капитал продължава да се налива, изглежда, че това може да бъде началото на нова ера за интернет.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Kитайските крипто лидери демонстрират своята подкрепа за Bybit

След значителния хак на Bybit, при който бяха откраднати $1.5 милиарда в Етериум, няколко известни фигури в китайското крипто пространство се включиха в помощ на борсата, като депозираха ETH, за да повишат ликвидността.

24.02.2025 10:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Крипто експерт сравни меме монетите с човешките вярвания

Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.

24.02.2025 9:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Експерт oчаква рали на фондовия пазар

Том Лий, ръководител на отдел „Проучвания“ във Fundstrat, смята, че американският фондов пазар е готов за по-нататъшни печалби въпреки скорошната волатилност.

24.02.2025 7:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Bybit: Ето колко Етериум e възстановен след скорошната хакерска атака

След хакерската атака срещу Bybit на 21 февруари борсата успя да възстанови значителна част от резервите си в Етериум, като се върна до почти половината от нивата си преди атаката.

23.02.2025 20:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.