Разработчикът на франчайзите Super Mario и Pokemon се грижи повече за осигуряването на добро изживяване за своите играчи, отколкото за спечелването на конзолно състезание.
След като публикуваха последния си отчет за финансовите резултати, Nintendo проведоха Q&A на живо, където според съобщенията са изразили „интерес“ към „потенциала“ на Metaverse, когато става въпрос за въвеждане на блокчейн и технология за незаменими токени (NFT) в техните видеоигри.
Дейвид Гибсън, старши анализатор в MST Financial, попита в туит какво мисли японският геймърски гигант за Metaverse и NFT и те потвърдиха, че в момента не работят върху нищо, но все още определят какво могат да предложат на геймърите.
Въпрос) Какво мислите за метавселената и NFT?
Отговор) Имаме интерес към тази област, усещаме потенциала в тази област, но се чудим каква радост можем да предоставим в тази област и това е трудно да се дефинира в момента (хей Facebook и т.н., имайте го предвид!!) 8/
— Дейвид Гибсън (@gibbogame) 3-ти февруари 2022 г
Забележително е, че основната грижа на Nintendo е „каква радост можем да предоставим“ на играчите и феновете. Те очевидно са предпазливи относно всяко потенциално въвеждане на NFT или интеграции в метавселена. Тези думи от създателите на франчайзите Pokemon и Zelda идват в момент, когато други големи компании за видеоигри и конзоли експериментират с блокчейн игри.
Досега Ubisoft разработи NFT платформа, наречена Ubisoft Quartz, а Konami, производителят на Castlevania, пусна своя собствена NFT колекция. Междувременно Microsoft придоби Activision Blizzard за $69 милиарда и потвърди, че Xbox ще работи върху разработването на метавселенски платформи.
Въвеждането на Ubisoft на Quartz и Digits обаче беше посрещнато с лоша реакция от нейната общност и наскоро изпълнителният директор на Ubisoft Николас Пуар предположи, че геймърите все още може да не разбират напълно предимствата на NFT.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Shiba Inu вече има верига за бързо хранене
По време на финансовия брифинг Nintendo обяви загуба на потенциална печалба от 2.5% за деветте месеца до декември, тъй като недостигът на компютърни чипове вреди на производството.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.
Том Лий, ръководител на отдел „Проучвания“ във Fundstrat, смята, че американският фондов пазар е готов за по-нататъшни печалби въпреки скорошната волатилност.
След хакерската атака срещу Bybit на 21 февруари борсата успя да възстанови значителна част от резервите си в Етериум, като се върна до почти половината от нивата си преди атаката.
Тимъти Стебинг, директор на Фондация Dogecoin, наскоро сподели вълнуващи идеи за плановете за разширяване на глобалния прием на DOGE.