Въпреки нестабилността на пазарите на криптовалути, възприемането на криптовалутата като платежно средство изглежда нараства.
В отчет за приходите в четвъртък, Visa заяви, че клиентите ѝ са направили $2.5 милиарда в плащания, използвайки своите крипто-свързани карти през първото фискално тримесечие на 2022 г. Това е над 70% от целия обем на крипто карти през фискалната 2021 г., сигнализирайки за засилено възприемане на този тип плащания.
Финансовият директор на Visa Васант Прабху изрази оптимизъм относно развитието в интервю за CNBC.
“За нас това сигнализира, че потребителите виждат полза от това, че картата Visa е свързана с акаунт в крипто платформа.”
Крипто-свързаните карти позволяват на клиентите да харчат криптовалута навсякъде, където се приема Visa, без търговците изобщо да са запознати с класа активи. Те получават транзакции във фиат като типичните транзакции на Visa, докато процесорът за плащане обработва преобразуванията.
“Хората използват своите крипто-свързани карти, за да харчат по различни начини – стоки и услуги на дребно, ресторанти, пътувания”, каза Прабху пред CNBC. “Те все повече се третират като сметка с общо предназначение.”
Компанията също така обяви, че е разширила броя на партньорствата си за улесняване на услугата от 54 до над 65. Те включват крипто компании като Coinbase, Circle и BlockFi.
Изпълнителният директор на JPMorgan Chase Джейми Даймън предупреди, че вероятността от рецесия в САЩ все още е голяма, посочвайки като основни заплахи за икономическия растеж геополитическата нестабилност и нерешените вътрешни проблеми.
Хайпът около блокчейн гейминга значително е затихнал, но експерти от бранша предполагат, че това затишие може да е знак за нещо положително: Узряване.
Според Мат Хуган, главен инвестиционен директор на Bitwise, неотдавнашното поскъпване на Биткойн може да е само началото, като той вижда възможност водещата криптовалута да удвои стойността си до края на годината.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.