Изпълнителният директор на Tesla и SpaceX Илон Мъск не показа подкрепа за метавселената и Web 3.0 екосистемите, тъй като отхвърли термините за използване като 'buzzwords' и маркетингови тактики.
„Не виждам някой как ще си закачи екран на лицето за целия ден„, каза Мъск в интервю за The Babylon Bee, когато го попитаха за мислите му за екосистемата на метавселената. „Не знам дали непременно се впускам в тази метавселена, въпреки че хората ми говорят много за това.“
Говорейки за метавселената и виртуалната реалност (VR), Мъск каза, че не вижда бъдеще, в което човек трябва да напусне физическия свят, за да живее във виртуална среда. Споделяйки личен опит, той добави, че VR слушалките са склонни да предизвикват морска болест, докато играете видео игри:
В дългосрочен план един Neuralink може да ви постави напълно във виртуалната реалност. Мисля, че сме далече от това да се [погубим] в метавселената.
Мъск основа Neuralink, невротехнологична компания, която основно има за цел да вкара мозъчни импланти в хора за възстановяване и подобряване на физическите им способности чрез компютри.
В момента не мога да видя завладяваща ситуация на метавселената или Web 3 звучи като повече маркетинг, отколкото реалност. Не го разбирам и може би ще го разбера, но все още не го разбирам.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Приложението Cash App пуска функция за Биткойн подаръци за празниците
Мъск също така подчерта, че хората няма да предпочитат да се движат с VR слушалки, без да искат да напуснат този свят.
Това ще развали зрението ти, нали? И сега имаме телевизия буквално точно тук (на лицето). Това добре ли е за теб?
В допълнение към ролята си на най-влиятелния поддръжник на Dogecoin (DOGE), Мъск наскоро изрази подкрепа за крипто, като го нарече неразрушим и основно фокусиран върху намаляване на силата на централизираното правителство.
Не е възможно да се унищожи криптовалутата, но е възможно правителствата да забавят нейното развитие.
Вълна от икономически тревожни сигнали разклаща доверието във финансовото състояние на Япония.
Според информация, правителството на САЩ се готви да облекчи изискванията за капиталови резерви за големите банки, което може да промени начина, по който финансовите институции управляват риска, и да поднови дебата за регулаторните предпазни мерки.
В Източна Африка се извършва смела парична промяна, като в една от страните вече е забранено използването на чуждестранни валути, включително американския долар, за всички местни транзакции, което е ясен знак за твърда стъпка към финансова суверенност.
Основателят на Telegram Павел Дуров разкри, че е отхвърлил натиска от страна на западноевропейско правителство да цензурира политическото съдържание в приложението за съобщения в навечерието на президентските избори в Румъния.