Киану Рийвс притежава малко криптовалута.
Когато го попитаха в ново интервю за The Verge дали той “лично се занимава с криптовалути”, актьорът каза, че “един мой приятел ми купи малко наскоро” и че не е направил нищо с това, защото “не ми се е налагало да го правя.”
“Това се нарича HODL, когато просто не докосвате криптовалутата си”, обясни интервюиращият Алекс Хийт на Рийвс. “Да, имам малко HODL”, каза Рийвс.
Не е ясно обаче кои конкретни криптовалути притежава.
Рийвс и колегата му Кари-Ан Мос бяха интервюирани за популяризиране на “The Matrix Resurrections”, най-новия филм от поредицата “The Matrix”. Наред с обсъждането на филма, дуото постави въпроси за криптовалутите, метавселената, видеоигра по филма и NFT и дори бъдещето на базираната на VR порнография.
Студиото зад филма Warner Bros. Pictures е активно в крипто пространството, като стартира серия от 100,000 незаменими токена (NFT), за да популяризира старта на филма през ноември. Тези токени са с различни аватари от култовия филм и се продаваха за $50 на NFT. Всеки от тях предлага на притежателите си избор да вземат или червено хапче, или синьо хапче, отразявайки един от най-историческите моменти на филма.
Не Пропускай: Този алткойн скочи с 1,288% след листинг на Coinbase
Рийвс изрази скептицизъм относно NFT по време на интервюто.
На въпроса какво мисли за “цифровия недостиг” и “неща, които не могат да бъдат копирани”, актьорът добави, “които лесно се възпроизвеждат” и се засмя.
Що се отнася до шума около всички неща, свързани с метавселената, Рийвс попита:
Може ли просто мегавселената да не бъде изобретена от Facebook? Концепцията за метавселена е много по-стара от това.
Вълна от икономически тревожни сигнали разклаща доверието във финансовото състояние на Япония.
Според информация, правителството на САЩ се готви да облекчи изискванията за капиталови резерви за големите банки, което може да промени начина, по който финансовите институции управляват риска, и да поднови дебата за регулаторните предпазни мерки.
В Източна Африка се извършва смела парична промяна, като в една от страните вече е забранено използването на чуждестранни валути, включително американския долар, за всички местни транзакции, което е ясен знак за твърда стъпка към финансова суверенност.
Основателят на Telegram Павел Дуров разкри, че е отхвърлил натиска от страна на западноевропейско правителство да цензурира политическото съдържание в приложението за съобщения в навечерието на президентските избори в Румъния.