Все повече големи корейски банки навлизат в пространството въпреки трудностите, представени от местните регулации.
Според доклад на The Korean Economic Daily от 11-ти юли, банковият отдел на Woori Woori Financial Group се превърна в последната голяма южнокорейска финансова институция, която обяви, че ще стартира дигитални услуги за съхранение на крипто активи.
Woori Bank си партнира с Биткойн финтех компанията Coinplug, за да създаде съвместно предприятие за дигитално управление на активи, наречено D-Custody.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Исторически точен индикатор предполага, че Биткойн е достигнал дъно
Coinplug ще бъде най-големият акционер на D-Custody, следван от Woori Bank. Очаква се съвместното предприятие да бъде учредено през следващите седмици.
Съществуващото корейско законодателство гласи, че местните не могат да получат достъп до услугите на борсите за криптовалути, което означава, че банките на страната могат да навлязат на крипто пазара само чрез съвместни предприятия с дялови инвестиции.
Докато на местните банки е забранено да влизат директно на пазара за попечителство на крипто активи, все по-голям брой големи корейски финансови институции създават съвместни предприятия с частична собственост, за да се утвърдят в индустрията. Представител на Woori Bank заяви:
На задграничните пазари дигиталното съхранение на активи се превърна в успешна, установена практика сред новите услуги, предлагани от банките.
Към август 2020 г. четири от петте най-големи банки в Южна Корея са декларирали намерението си да стартират услуги за крипто попечителство, включително Kookmin Bank, Shinhan Bank, NH Nonghyup Bank и Woori Bank.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.