Изпълнителният директор на Tesla Илон Мъск му е дошла нелепа идея за създаване на вана, която да разчита на топлината, генерирана от добива на Dogecoin.
Great idea
— Elon Musk (@elonmusk) May 29, 2021
Фриволният план беше предложен от Twitter профила на водещия тракер на крипто портфолиа Blockfolio.
Като се има предвид, че Мъск вече оглавява развитието на Dogecoin, след като прие DOGE за сателитна мисия, може да не е твърде абсурдно да се предположи, че това вероятно е друг проект в процес на развитие.
Dogecoin използва консенсусният алгоритъм за доказателство за работа, което означава, че изисква изчислителни ресурси за добиване на нови монети.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Нуждае ли се Биткойн от подкрепата на Илон Мъск?
Въпреки че монетата може да е създадена на шега, нейните копачи са спечелили сериозни пари, като приходите им са скочили с над 4,500% през 2021 г. поради нарастващите такси за транзакции, според данните на ByteTree.
Dogecoin е криптовалута, базирана на Scrypt, която е по-малко енергоемка в сравнение с Биткойн. Поради своя модел на двойно копаене, той може да бъде добиван успоредно заедно с други монети като Лайткойн.
Точно като електрическите автомобили, идеята за рециклиране на топлина от копачите не е съвсем нова.
В началото на 2018 г. чешкият предприемач Камил Брейча влезе под светлината на прожекторите, като замени традиционните нагреватели с майнинг платформите си за отглеждане на домати в оранжерията си.
Няколко компании за крипто майнинг предлагат оборудване, което може да бъде свързано към отоплителните системи на бизнеса и дома.
В смела стъпка за съчетаване на традиционни сектори със стратегия за дигитални активи, главният изпълнителен директор на „Bitcoin Magazine“ Дейвид Бейли е начело на сливането между неговата компания Nakamoto, специализирана в Биткойн, и доставчика на здравни услуги KindlyMD.
Coinbase се насочва към S&P 500, което е знакова стъпка, отразяваща както финансовото развитие на компанията, така и нарастващото доверие на Уолстрийт към крипто сектора.
Криптовалутите вече играят двойна роля в световната икономика – отчасти спекулативен актив, отчасти платежно средство – според нов анализ на Банката за международни разплащания (BIS).
Икономистът Питър Шиф не се впечатлява от еуфорията около най-новото споразумение за митата между САЩ и Китай. Според него Вашингтон просто е отстъпил.