S&P Dow Jones Indices стартира първите си три криптовалутни индекса в понеделник, според документи, прегледани от CoinDesk.
Крипто индексите, първите такива на S&P, носят символите SPBTC, SPETH и SPCMC – един за Биткойн, Етериум и комбинация „MegaCap“ от двете. В придружаващ документ за методология се посочва триото, стартирано в понеделник, използвайки данни от партньорската фирма Lukka.
Крипто индексите на S&P са готови допълнително да нормализират данните за Биткойн и Етериум сред търговците на Уол Стрийт, жадни да разчетат ценовите движения на криптовалутите. Продуктовият пакет се сравнява със съществуващите индекси на Bloomberg и Galaxy.
В често задавани въпроси S&P казва, че използва методологията на Lukka Prime за „справедлива пазарна стойност“, за да представи цената на актива в точки, а не в долари. Методологията даде следните точки в понеделник следобед: 7,611 за BTC, 24,811 за ETH и 5,617 за MegaCap.
Всеки индекс измерва поскъпването на цените, а не действителната цена, каза говорителят на S&P Рей Макконвил.
„Така че, сравнявайки двата индекса, можем да видим, че YTD на Биткойн е нараснал с 95,67% в сравнение с ETH, който нарасна с 273,72% в стойност от началото на годината“, каза той по имейл. „Действителната стойност на индекса не е толкова важна, колкото промяната в тази стойност с течение на времето.“
Според последните проучвания на водещи изследователи в областта на криптовалутите, дизайнът на Етериум, базиран на консенсусния механизъм за доказателство за залог, може да му осигури по-силна защита срещу атаки в сравнение със системата на Биткойн, базирана на доказателство за работа.
Главният глобален стратег на JPMorgan Chase изрази предпазливо мнение за американската икономика, предполагайки, че макар и пълна рецесия да може да бъде избегната, краткосрочните перспективи сочат бавен и неравномерен растеж.
Galaxy Digital официално се присъедини към Nasdaq, като стартира публичното си търгуване под тикера „GLX“ в ход, който главният изпълнителен директор и основател Майк Новограц описа като решаваща стъпка в развитието на компанията.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп поднови критиките си към политиката на Федералния резерв, призовавайки за бързо понижение на лихвените проценти и изрази съмнения в способността на председателя на Фед Джером Пауъл да се справи с процеса.