Съдията Сара Нетбърн одобри искането на Ripple да запази личните данни на настоящите и бившите си изпълнителни директори.
SEC беше поискала личните финансови записи за последните осем години на Брад Гарлингхаус и Крис Ларсен, настоящи и бивши главни мениджъри на Ripple.
В неотдавнашното решение обаче Нетбърн постанови, че разкриването на личните финансови записи по искане на SEC не е от значение за случая XRP.
Съдебната заповед гласи:
Съдът намира, че исканията на SEC за личните финансови записи на отделните ответници, освен тези записи за XRP транзакции, които вече са обещани, не са уместни или пропорционални на нуждите на делото.
SEC твърди, че личните финансови записи са от значение, за да покажат степента, до която отделните обвиняеми лично са финансирали усилия за насърчаване на “разумно очакване на печалба” за инвеститорите на XRP, и ги цитира като необходими за доказване на предполагаемите нарушения на раздел 5.
Нетбърн обаче твърди, че записите няма да разкрият как ръководителите са направили тези пари, въпреки че отразяват банкови депозити от крипто борси.
Заповедта на Нетбърн заключва:
Съдът не е убеден, че личните банкови записи биха показали (или дори биха могли да покажат) каквото SEC твърди, че би направил – отделни нарушения на раздел 5.
Когато искането беше подадено от SEC през март, ръководителите на Ripple определиха искането като “напълно неподходящо превишаване”.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.