Хонконгската технологична компания Meitu изведе общата стойност на своите криптовалути до приблизително $100 милиона, след като компанията оповести закупуването на допълнителни биткойни (BTC) на стойност $10 милиона на 8 април.
Meitu HK, изцяло притежаваната хонконгска дъщерна компания на Meitu Inc (регистрирана на Каймановите острови), придоби 175,67798279 единици Биткойн на обща цена от $10 милиона, което предполага покупна цена от около $57,000 за монета. Съобщава се, че покупката е била използвана със съществуващите парични резерви, базирани на спот цени на свободния пазар.
През последния месец Meitu събра покупки на криптовалута на стойност $90 милиона, разделени между Биткойн и Етериум (ETH). След последното придобиване в четвъртък, компанията закупи BTC на стойност $49,5 милиона и Етериум на стойност $50,5 милиона.
По-рано фирмата заяви, че не би могла да направи предишните си покупки без помощта на базираната в САЩ криптовалутна борса Coinbase. В последното разкритие не се споменава Coinbase, но борсата е била отговорна за управлението на инвестициите на други корпоративни субекти, като MicroStrategy, в миналото.
Разкритието изложи причините на компанията да добави към своите Биткойн средства, сравнявайки потенциалното въздействие на технологията с това на мобилния интернет:
„Управителният съвет счита, че блокчейн технологията има потенциал да промени както съществуващата финансова, така и технологичната индустрия, подобно на начина, по който мобилният интернет промени компютърния интернет и много други офлайн индустрии.“
Разкритието отбелязва полезността на Биткойн като запас от стойност, функция, подпомогната от ограниченото му предлагане. Също така се споменава неговата преносимост и способността му да действа като хедж срещу инфлацията, причинена от агресивните практики за печатане на пари на централните банки.
„Някои от тези характеристики дори очертават Биткойн като превъзходна алтернатива на другите запаси от стойност като златото, скъпоценни камъни и недвижими имоти. Като алтернативен запас от стойност, цената му е преди всичко e функция на бъдещото търсене, което се движи от консенсус на инвеститорите и широката общественост“, се посочва в изявление.
Публично регистрирани фирми в Китай се намират в неясна регулаторна среда, що се отнася до инвестиции в криптовалути. Китай признава криптовалутите като комодити, но не като използваеми валути. Тяхната търговия с фиатни пари е забранена, но поради техния комодити статус някои предполагат, че криптовалутите все още могат да се търгуват помежду си по същия начин като други комодити.
Основателят на Telegram Павел Дуров разкри, че е отхвърлил натиска от страна на западноевропейско правителство да цензурира политическото съдържание в приложението за съобщения в навечерието на президентските избори в Румъния.
Докато световното търсене на американски дълг нараства, Китай се движи в обратна посока.
Майкъл Бъри, станал известен с филма „The Big Short“, отново развълнува пазарите с промените в позициите на портфолиото на своя хедж фонд — този път, залагайки силно песимистично.
Панама Сити може би се готви за голям скок в крипто пространството след дискретен, но знаков ход на кмета на града.