Джак Дорси, изпълнителният директор на Twitter, продаде токенизирана репрезентация на първия по рода си туит за повече от $2,9 милиона в понеделник.
Туитът е публикуван на 21-ви март 2006 г. и гласи:
Двуседмична война за наддаване между изпълнителния директор на Bridge Oracle Сина Естави и технологичния предприемач Джъстин Сън доведе до това, че цената отскочи от $500,000 до окончателната продажба за повече от $2,9 милиона, като Сина Естави спечели с оферта от 1630 етера (ETH).
На 10-ти март Дорси заяви, че веднага ще преобразува приходите от продажбата в Биткойн (BTC) и ще дари всичко това на GiveDirectly, организация, помагаща на живеещите в бедност в Африка. След приключване на продажбата главният изпълнителен директор сподели транзакцията в Twitter.
Търгът се проведе на NFT пазара „Valuables“ и затвори на 22-ри март. Платформата за NFT позволява на потребителите да купуват и продават токенизирани публикации в Twitter и се управлява от базираната на блокчейн социална медия Cent.
Платформата видя много големи имена да излизат на пазара, за да продават туитове, като NBA, предприемача Гари Вайнерчук, Green Bay Packers на NFL и изпълнителния директор на Tesla Илон Мъск.
Популярният британски комик и актьор Джон Клийз изглежда се присъедини към NFT манията на шега.
На 20-ти март Клийз публикува видео в Twitter, в което обявява, че ще продаде първото си NFT на пазара OpenSea.
Идентифицирайки се като „млад, неизвестен, дигитален художник“, Клийз описа появата на NFT като „културен момент“, предлагащ „мост от миналото към бъдещето“.
Позовавайки се на истинската история на американския измамник, който продал Бруклинския мост на множество инвеститори (които по-късно са погнати от полицията, след като са се опитали да издигнат пропускателни пунктове на моста), Клийз предлага да продаде на своите последователи еднократно своеобразен NFT, увековечаващ неговата черно-бяла дигитална драскулка, изобразяваща Бруклинския мост за скромната цена от $69,3 милиона.
Въпреки агресивните ценови цели на Клийз, наддаването за токена започна на 21-ви март само на $100, като наддаването изтласка цените над $33,000 към момента на писането. Търгът трябва да приключи след още 10 дни наддаване.
В интервю за Vanity Fair на 19-ти март, Клийз коментира NFT като каза: „Светът абсолютно полудя.“
В отделен случай, нов NFT проект PixelPandas обяви, че ще дари 10% от всички печалби за опазването с панда. Проектът ще създаде токени с изображения на панди за всяка от 1864 панди, които остават в природата, и след това ще даде на търг токените в ограничени траншове на пазара NFT OpenSea.
NFT пандите са категоризирани по своята рядкост, като включват „обикновени“ панди, редки „Кунг Фу“ панди, „бамбукови панди“ и ултра-рядката панда „албинос“.
Дарения от приходите на PixelPandas вече са финансирали осиновяването на дива панда чрез World Wildlife Fund.
След хакерската атака срещу Bybit на 21 февруари борсата успя да възстанови значителна част от резервите си в Етериум, като се върна до почти половината от нивата си преди атаката.
Тимъти Стебинг, директор на Фондация Dogecoin, наскоро сподели вълнуващи идеи за плановете за разширяване на глобалния прием на DOGE.
Arkham Intelligence, компания за крипто обмен и анализи, разширява услугите си и включва спот търговия с криптовалути, която ще стартира в 17 американски щата на 1 март.
Чанпен Джао (CZ), основател на Binance, наскоро се обърна към криптовалутната общност за насоки как да разпредели над $1 милион, натрупани в адрес на портфейл за дарения, който някога е използвал.