Големият английски футболен клуб Manchester City е поредният спортен клуб, който пусна свой собствен, базиран на блокчейн токен за захранване на нови инструменти за дигитално ангажиране на феновете.
Според официално съобщение от петък, Manchester City си партнира с платформата Socios.com, за да пусне фен токена CITY в блокчейна Chiliz. Подобно на други европейски клубове като FC Barcelona и Juventus, Manchester City вече ще има възможност да предоставя VIP награди, клубни промоции, игри, функции с възможност за AR и анкети, използвайки своя фен токен.
Стефан Сиплик, старши вицепрезидент по продажбите на глобални партньорства в City Football Group, компанията майка на Manchester City, заяви, че членовете на Cityzens ще имат право да получат безплатен CITY токен.
„Всеки съществуващ регистриран Cityzen също ще отговаря на условията за безплатен токен, за да има достъп до пълния набор от предимства и награди“, каза Сиплик.
Александър Драйфус, главен изпълнителен директор на Chiliz и Socios, заяви, че новосъздаденият фен токен ще предостави на феновете уникални дигитални и реални награди и изживяване веднага щом бъдат премахнати ограниченията покрай COVID-19.
Състезавайки се във Висшата лига, най-високото ниво на английския футбол, Manchester City е петият най-ценен футболен клуб в света, с прогнозирана стойност от $2,7 милиарда към 2019 г. Тимът е подложен на силна критика, след като клубът получи двугодишна забрана за участие в европейски клубни състезания за нарушаване на правилата за финансов феърплей миналата година, която в крайна сметка бе отменена при обжалване.
Както бе съобщено по-рано, токенът Chiliz (CHZ) – родната криптовалута на блокчейн платформата, създаден от Socios – отчете параболичен ръст през последните няколко месеца, достигайки пазарна капитализация от $1 милиард. Към момента на публикуване пазарната капитализация на CHZ възлиза на $3,8 милиарда, според данни от CoinMarketCap. В началото на март Chiliz завърши кръг от финансиране за $50 милиона като част от плана си за разширяване в Съединените щати.
След значителния хак на Bybit, при който бяха откраднати $1.5 милиарда в Етериум, няколко известни фигури в китайското крипто пространство се включиха в помощ на борсата, като депозираха ETH, за да повишат ликвидността.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.
Том Лий, ръководител на отдел „Проучвания“ във Fundstrat, смята, че американският фондов пазар е готов за по-нататъшни печалби въпреки скорошната волатилност.
След хакерската атака срещу Bybit на 21 февруари борсата успя да възстанови значителна част от резервите си в Етериум, като се върна до почти половината от нивата си преди атаката.