Екипът на Tether обяви, че ще пусне USDT токени в мрежата Solana (SOL). Интеграцията ще позволи на потребителите на USDT да използват впечатляващите скорости на Solana от над 50,000 транзакции в секунда с такси до $0,00001 за транзакция.
Такава ефективност е особено важна в света на DeFi, както е обяснено по-долу от екипа на Tether.
„С тази интеграция притежателите на USDT могат да обменят USDT със скорост по-голяма от 50,000 транзакции в секунда, често само за $0,00001 на транзакция. Това ще улесни разработването на високоскоростни и евтини приложения, включително тези в пространството на децентрализираните финанси (DeFi).„
Съобщението на Tether продължава да описва Solana като „една от най-бързо растящите блок вериги както спрямо пазарната капитализация, така и спрямо използването“.
Мрежата Solana използва алгоритъм, който е известен като Доказателство за История (PoH), което е средство за проверка на реда и изтичането на времето между събитията. След това, PoH се използва за кодиране на преход от време в счетоводната книга. Според екипа, стоящ зад проекта, блокчейн като Биткойн и Етериум не са имали ‘часовник’, като по този начин не могат да се мащабират до нивото на централизирани платежни системи като VISA.
Получавайки доверие между компютрите, използвайки време, транзакциите в секунда могат да бъдат увеличени, използвайки това, което е известно като Solana клъстери. Тези клъстери са набор от валидатори, които работят заедно, за да обслужват клиентски транзакции и да поддържат целостта на регистъра.
В същото време пазарната капитализация на Tether вече достигна $37,7 милиарда, както е показано от следната графика с любезното съдействие на CoinGecko.com.
Разпределението на Tether (USDT) в различните блок вериги е следното:
Главният глобален стратег на JPMorgan Chase изрази предпазливо мнение за американската икономика, предполагайки, че макар и пълна рецесия да може да бъде избегната, краткосрочните перспективи сочат бавен и неравномерен растеж.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп поднови критиките си към политиката на Федералния резерв, призовавайки за бързо понижение на лихвените проценти и изрази съмнения в способността на председателя на Фед Джером Пауъл да се справи с процеса.
FTX, фалиралата крипто борса, която е в центъра на един от най-големите скандали в индустрията, се готви да започне мащабни изплащания на кредиторите си, считано от 30 май.
Изпълнителният директор на JPMorgan Chase Джейми Даймън предупреди, че вероятността от рецесия в САЩ все още е голяма, посочвайки като основни заплахи за икономическия растеж геополитическата нестабилност и нерешените вътрешни проблеми.