Екипът на Tether обяви, че ще пусне USDT токени в мрежата Solana (SOL). Интеграцията ще позволи на потребителите на USDT да използват впечатляващите скорости на Solana от над 50,000 транзакции в секунда с такси до $0,00001 за транзакция.
Такава ефективност е особено важна в света на DeFi, както е обяснено по-долу от екипа на Tether.
„С тази интеграция притежателите на USDT могат да обменят USDT със скорост по-голяма от 50,000 транзакции в секунда, често само за $0,00001 на транзакция. Това ще улесни разработването на високоскоростни и евтини приложения, включително тези в пространството на децентрализираните финанси (DeFi).„
Съобщението на Tether продължава да описва Solana като „една от най-бързо растящите блок вериги както спрямо пазарната капитализация, така и спрямо използването“.
Мрежата Solana използва алгоритъм, който е известен като Доказателство за История (PoH), което е средство за проверка на реда и изтичането на времето между събитията. След това, PoH се използва за кодиране на преход от време в счетоводната книга. Според екипа, стоящ зад проекта, блокчейн като Биткойн и Етериум не са имали ‘часовник’, като по този начин не могат да се мащабират до нивото на централизирани платежни системи като VISA.
Получавайки доверие между компютрите, използвайки време, транзакциите в секунда могат да бъдат увеличени, използвайки това, което е известно като Solana клъстери. Тези клъстери са набор от валидатори, които работят заедно, за да обслужват клиентски транзакции и да поддържат целостта на регистъра.
В същото време пазарната капитализация на Tether вече достигна $37,7 милиарда, както е показано от следната графика с любезното съдействие на CoinGecko.com.
Разпределението на Tether (USDT) в различните блок вериги е следното:
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.