Начало » Deutsche Bank с планове за попечителство на криптовалути

Deutsche Bank с планове за попечителство на криптовалути

14.02.2021 9:47 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Deutsche Bank с планове за попечителство на криптовалути

Deutsche Bank се присъедини към нарастващите редици на големи финансови институции, изследващи попечителството на криптовалути, със стремежи да предложи висококачествени услуги за хедж фондове, които инвестират в класа активи.

Прототипът на Deutsche Bank Digital Asset Custody има за цел да разработи „напълно интегрирана платформа за попечителство за институционални клиенти и техните дигитални активи, осигуряваща безпроблемна свързаност с по-широката криптовалутна екосистема“, според доклад на Световния икономически форум.

В пасаж, ‘погребан’ на страница 23 от доклада от декември 2020 г., най-голямата банка в Германия казва, че планира да създаде платформа за търговия и емитиране на токени, свързваща дигиталните активи с традиционните банкови услуги и управляване на дигитални активи, и фиатни валути, в една лесно използваема платформа.

Големите банки сега обявяват планове за въвеждане на крипто попечителство на почти ежедневна база, като Bank of New York Mellon, най-голямата банка-попечител в света, обяви за присъединяването си към пространството по-рано тази седмица.

Американските банки получиха известна регулаторна яснота благодарение на инерпретационните писма от миналата година от Службата на контролера на валутата. В Германия фирмите се редят на опашка, за да се доберат до специални лицензи за крипто попечителство от регулатора на страната BaFIN.

Deutsche, 21-вата по големина банка в света, заяви, че има за цел да „гарантира безопасността и достъпността на активите за клиентите, като предлага решение за студено (офлайн) и горещо (онлайн) съхранение със застрахователна защита на  институционално ниво“. Не се споменават конкретни криптовалути или токени.

Платформа за съхранение на дигитални активи ще бъде пусната на етапи. В крайна сметка ще предостави на клиентите възможност да купуват и продават дигитални активи чрез партньорство с първокласни брокери (които действат като консиержи за хедж фондове), емитенти и проверени борси.

Банката казва, че също така ще предоставя „услуги с добавена стойност като данъчно облагане, услуги по оценяване и управление на фондове, кредитиране, стейкинг и гласуване, и ще осигури платформа с отворено банкиране, която да позволи включването на доставчици от трети страни“.

Услугата ще бъде насочена към мениджъри на активи, мениджъри на финанси, семейни офиси, корпорации и дигитални фондове, каза банката.

От гледна точка на бизнес модел, банката ще започне да събира такси за попечителство, като по-късно начислява такси за токенизация и търговия.

От Deutsche заявиха, че са тествали доказателство за концепция и се стремят към минимално жизнеспособен продукт през 2021 г., като същевременно проучват интереса на клиентите в световен мащаб за пилотна инициатива.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Инвестиционната Биткойн компанията на съветника на Тръмп обяви сливането си с KindlyMD

В смела стъпка за съчетаване на традиционни сектори със стратегия за дигитални активи, главният изпълнителен директор на „Bitcoin Magazine“ Дейвид Бейли е начело на сливането между неговата компания Nakamoto, специализирана в Биткойн, и доставчика на здравни услуги KindlyMD.

13.05.2025 16:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Coinbase става първата крипто компания в списъка на S&P 500

Coinbase се насочва към S&P 500, което е знакова стъпка, отразяваща както финансовото развитие на компанията, така и нарастващото доверие на Уолстрийт към крипто сектора.

13.05.2025 14:12 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Спекулациите стимулират глобалните крипто трансфери – расте ли практическата употреба?

Криптовалутите вече играят двойна роля в световната икономика – отчасти спекулативен актив, отчасти платежно средство – според нов анализ на Банката за международни разплащания (BIS).

13.05.2025 13:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Питър Шиф с критика към търговското споразумение между САЩ и Китай

Икономистът Питър Шиф не се впечатлява от еуфорията около най-новото споразумение за митата между САЩ и Китай. Според него Вашингтон просто е отстъпил.

13.05.2025 12:05 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.