Оригиналният Вълк от Уолстрийт, Джордан Белфорт, казва, че Биткойн е надминал очакванията му.
В ново интервю за подкаста Flagrant 2 бившият борсов посредник казва, че макар да е бил прав, предвиждайки колапса на Биткойн през 2017 г., той не е предполагал, че водещата криптовалута ще се завърне толкова гръмко.
„Когато за първи път видях Биткойн, мислех, че технологията е страхотна. Беше страхотно. Когато видях, че стига до $17 000, $20 000 и си казвах ‘Махни се. Ще се срине’ и бях почти прав в деня, когато си мислех, че ще се срине.
Мислех, че след като се срине, ще изчезне и никога няма да се върне, но не се случи. Сбърках в това. Мислех, че просто ще изчезне и не. Защо? Защото достатъчно хора вярваха в това.„
Белфорт разглежда и фундаментите на Биткойн и GameStop. Той каза, че двата актива са разделени по отношение на динамиката на предлагането, изтъквайки недостига на BTC като ключова точка за продажба.
„Разликата между Биткойн и GameStop е толкова огромна и това е грешката, която хората правят: ако се опитвате да мислите, че едното е свързано с другото, това не е така.
Има крайно количество Биткойн, което може да бъде създадено и има много сложни разбираеми модели за това как ги създавате ‘тези токени’ и това създава недостиг.
Буквално няма количество GameStop, което теоретично не би могло да бъде издадено. Това е безкрайно предлагане на акции, които могат да бъдат отпечатани, създадени, така че това не е крайна ситуация.
Това, което Биткойн успя да направи беше просто търсене и предлагане. Ако смятаме, че е ценно, значи е.„
Историческият скок на Биткойн над $111,000 тази седмица поднови спекулациите за това докъде може да стигне ралито – някои анализатори вече прогнозират $200,000 до края на 2025 г.
Робърт Кийосаки не се включва в Биткойн, защото е модерно – той го вижда като отговор на сринатата финансова система.
Търговската активност на спот Биткойн ETF-ите в САЩ току-що достигна нов рекорд за 2025 г., отбелязвайки важен етап в институционалния прием на криптовалутите.
Докато светът се бори с икономическите сътресения, златото отново заема централно място – и икономистът Питър Шиф вижда в това предупредителен сигнал за привържениците на Биткойн.