Южнокорейското правителство официално отложи нов данъчен режим върху печалбите от криптовалута до 2022 г.
Според Yonhap на 1-ви декември, комисията по планиране и финанси на националното събрание на Южна Корея прие изменения в данъчното законодателство на страната, в които нов режим на данъчно облагане на криптовалути ще влезе в сила през януари 2022 г.
На 2-ри ноември законодателят предложи да се отложи приемането на правило за данък върху дохода от криптовалута до 1-ви януари 2022 г., вместо октомври 2021 г.
Решението ще предостави на местния криптобизнес повече време за адаптиране към новите данъчни закони. Новоприетите поправки предвиждат инвеститорите в Южна Корея да плащат 20% данъчна ставка за печалби от крипто търговия над 2,5 милиона вона ($2,260) годишно. Корейските власти за първи път финализираха данъчната ставка през юли 2020 г.
Отлагането на нов крипто данък в Южна Корея идва в отговор на усилията на местните защитници на криптовалутата. През октомври Корейската блокчейн асоциация поиска от правителството да отложи прилагането на новата си данъчна рамка до 2023 г. Асоциацията не заяви изрично, че е против данъчната ставка от 20%, но заяви, че местните крипто компании се нуждаят от разумен период от време, за да се подготвят за законите.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.
Председателят на Федералния резерв Джеръм Пауъл намекна, че американските банки може скоро да проявят повече гъвкавост, когато става въпрос за работа с дигитални активи – забележителна промяна от предпазливия подход, поддържан от регулаторите през последните години.
Притесненията относно неконтролираното влияние във Вашингтон предизвикаха нов законодателен натиск за затягане на етичните правила за федерални съветници на непълно работно време по повод връзки с мощни корпорации.