Китайски експерт-журналист, специализиран в крипто, сподели, че миньорите на Биткойн в Китай не са в състояние да плащат сметките си за ток.
As the Chinese government is cracking down on the exchange of crypto and legal currency, Chinese miners are facing a major problem in paying electricity bills. 74% of the miners surveyed told Wu that the payment of electricity bills has been greatly affected. pic.twitter.com/Sqi8DkP5zb
— Wu Blockchain(Chinese Crypto Reporter) (@WuBlockchain) November 16, 2020
Според данни от Колин Ву, проблемът, пред който миньорите в Китай са изправени, е, че местните власти предприемат мерки срещу криптовалутата и нейния обмен за юан. Това вероятно се дължи на настоящите широкомащабни тестове на дигиталната валута на местната централна банка, известна също като цифров аналог на юана.
Според резултатите от неотдавнашно проучване на миньорите, 74% от анкетираните заявиха, че поради действията, предприети от правителството, способността им да плащат сметки за ток е силно засегната.
Според нишката на Ву в Twitter, в хода на мащабната операция за предотвратяване на прането на пари в крипто, правителството замразява банкови карти. Това се превърна в истински проблем за миньорите, които трябва да плащат за електроенергията, която използват за своите платформи.
Много от миньорите са принудени да изключат оборудването си за добив. Някои извънборсови търговци, които помагат на миньорите да обменят криптовалути в юани, също трябва да прекратят работата си. За да докаже, че данните му са верни, Колин Ву се позовава на източник от китайските медии.
Колин Ву предполага, че ако нещата продължат по този начин за миньорите в Китай, участниците в мрежата от по-приятелски настроени към крипто юрисдикции като САЩ и Казахстан могат да заемат водещи позиции в осигуряването на необходимата хешираща мощност за Биткойн мрежата, както и мрежите на други криптовалути.
По-рано беше съобщено, че правителството на Иран е задължило миньорите да продават новоотсечените си биткойни на местната централна банка, за да може по-късно банката да финансира вноса с него.
Робърт Кийосаки не се включва в Биткойн, защото е модерно – той го вижда като отговор на сринатата финансова система.
Търговската активност на спот Биткойн ETF-ите в САЩ току-що достигна нов рекорд за 2025 г., отбелязвайки важен етап в институционалния прием на криптовалутите.
Докато светът се бори с икономическите сътресения, златото отново заема централно място – и икономистът Питър Шиф вижда в това предупредителен сигнал за привържениците на Биткойн.
Известният крипто трейдър Джеймс Уин започна да намалява своите Биткойн активи, след като се възползва от последната вълна, която достигна нови рекордни нива.