Блокчейн компанията Ripple е избрала Международния финансов център в Дубай (DIFC) да действа като регионална централа, според доклад на агенция WAM от Обединените арабски емирства на 7 ноември.
DIFC е основен финансов център в региона MENA, който работи като независима юрисдикция с англоезична правна система. Това е необлагаема с данъци икономическа зона, която също не налага никакви ограничения върху чуждестранната собственост.
Поради уникалната си регулаторна среда DIFC вече е регистрирала над 100 финтех фирми. До момента над 400 стартиращи компании са кандидатствали за ускорителната програма DIFC FinTech Hive.
Изпълнителният директор на DIFC Ариф Амири описва Ripple като „едно от най-вълнуващите” допълнения през 2020 г., твърдейки, че ще може да ускори развитието на регионалния блокчейн сектор.
„Ripple е едно от най-вълнуващите клиентски допълнения към DIFC тази година. Те са добре оценени в световен мащаб за иновации във финансовата индустрия и следователно са перфектен партньор и клиент на DIFC, като се има предвид нашата визия да управляваме бъдещето на финансите. Заедно ще подобрим използването на блокчейн в Дубай, ОАЕ и региона и ще ускорим блокчейн стратегията за 2021 г.“
Миналия месец Ripple обяви своя план за преместване на глобалната централа извън САЩ поради враждебен регулаторен климат.
Както бе съобщено, ОАЕ беше в списъка с възможни дестинации заедно с Япония, Сингапур и Великобритания.
Базираната в Сан Франциско компания вече има силно присъствие в богатите на петрол страни от Близкия изток, което беше подчертано от управляващия директор на Ripple за Южна Азия и MENA, Навин Гупта.
„Ripple вече има значителна клиентска база в региона MENA и възможността за съвместно локализиране с нашите клиенти направи DIFC естествен избор. Нашият регионален офис ще служи като трамплин за въвеждане на нашите базирани на блокчейн решения и задълбочаване на връзките ни с още повече финансови институции в региона.“
Панама Сити може би се готви за голям скок в крипто пространството след дискретен, но знаков ход на кмета на града.
Главният глобален стратег на JPMorgan Chase изрази предпазливо мнение за американската икономика, предполагайки, че макар и пълна рецесия да може да бъде избегната, краткосрочните перспективи сочат бавен и неравномерен растеж.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп поднови критиките си към политиката на Федералния резерв, призовавайки за бързо понижение на лихвените проценти и изрази съмнения в способността на председателя на Фед Джером Пауъл да се справи с процеса.
FTX, фалиралата крипто борса, която е в центъра на един от най-големите скандали в индустрията, се готви да започне мащабни изплащания на кредиторите си, считано от 30 май.