Дан Шулман, главният изпълнителен директор на PayPal, разкри, че услугата на платформата за криптовалута ще е достъпна за граждани на САЩ този декември.
Към момента, само 10% от американските потребители на компанията могат да купуват и държат криптовалути.
PayPal планира да разшири услугата до голяма част от остатъка от света следващата година.
Платформата обяви подкрепата си за Биткойн и три алткойна на 21-ви октомври. Въпреки различните реакции, това послужи като катализатор за масивното рали, което избута цената на най-голямата криптовалута до многогодишен връх на $14,100 на 31-ви октомври.
Шулман твърди, че списъкът с чакащи е три или четири пъти по-голям отколкото са очаквали.
Поради високото търсене, PayPal е повишил седмичният си лимит за покупка на крипто до $15,000.
В първата половина на 2021 година, платформата ще позволи пазаруване при над 28 милиона подкрепени търговци.
Очаква се крипто услуги да бъдат имплементирани и във Venmo.
Според нов графичен анализ на Alphractal, броят на активните криптовалути е намалял значително, въпреки че цената на Биткойн продължава да се покачва.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.
Бил Милър, главен инвестиционен директор в Miller Value Partners, твърди, че правителството на САЩ няма законно право да облага с данък собствеността върху Биткойн, тъй като той не изисква никаква държавна инфраструктура за управление или проверка на правата на собственост.